Cahillik diz boyu

Bugün İsrail yine canavarlığını tüm dünyaya göstermek için elinden geleni yaptı. Türkiye ayağa kalktı, protesto için basın toplantıları düzenlendi, mitingler yapıldı. Yüreği yanmayan kimse kalmadı diyorduk ki...

Gözlerime inanamadım. Neden Filistin bayrağı açıyorsunuz diyenleri anlayailirdim belki. Normaldir bayrağını çok seven biri başka bir bayrağın açılmamasını isteyebilir ama kalkıp "neden o gemiye binip gittiler" demek, Yaban'ın da deyimiyle, beni deli ediyor.

Hem Müslüman'ım diyeceksin hem de kardeşinin acılarına ortak olmayacaksın. Hem bayrağımı seviyorum diyeceksin, bayrağını taşıyan bir gemiye yapılan saldırıyı kınayamayacaksın. Kınamak bir yana, kınayanları çekemeyip, kınamalardan rahatsız olacaksın. Maden şehitlerini diline dolayıp, halkın hassas duygularını diline dolayacaksın.

Şimdi gören de bunlar göçük olayı olunca yas tuttular sanır. Uykuları kaçtı, partilerini iptal ettiler sanır. En acısı da yürekleri cız etti sanır.

Hayır bunlar vatanı falan sevmioyorlar. Askeri, polisi veya başka bir şeyi de sevmiyorlar. Bunların sevgi denen nimetten de haberleri yok.

Yapmamız gereken bunlara karşı dikkatli olmak, kafamızı bulandırmalarına izin vermemek demeyeceğim çünkü vicdanı, aklı olan zaten böyle düşünmez ve böyle düşünenlere hak vermez.

Yorumlar

  1. Benzer bir şoku o günlerde bindiğim bir minibüsün şoförünün söylediklerini işitince yaşamıştım. Başbakanın o bölgedeki davayı sahiplenmesini, o insanların acısını yüreğinde hissetmesini ve oradakilerden Türkiye'ye nakil yapmasını ağzından köpükler saçarak eleştiriyor ve "dünyada bizden başka adam yok mu? sana ne de karışırsın. herkese biz mi yetişecez canım!" diyordu :(

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yeter ki hakaret içermesin...

Bu blogdaki popüler yayınlar

Yeşil Göz Kırmızı Tokat

Grub Kurtarma

Üzüntü Giderme Aracı

GM Discovery Eduroam Bağlantısı

Çay mı Şerbet mi

Bakış Açısı

Öğretme(n)