Ana içeriğe atla

Saçmalayan Kurtlar Vadisi

Aslına bakarsanız ilk günden de o kadar mantıklı bir dizi değildi ama o kadar mantıksız da değildi. Özellikle güncel olması ve olayların iç yüzünü gösteriyormuş gibi olması çok cazibeli geliyordu.

Ekranlara geldiği ilk günden beri hiç kaçırmamış biri olarak diyebilirim ki; kaliteli ve heyecanlı bir diziydi. Di'li geçmiş zaman kullanmamın nedenini şimdi açıklayacağım.

Dizileri sevmem. Aslına bakarsanız bağlayan hiçbir şeyi sevmem. Ne bir şeylere bağlanmayı, ne de bir şeylerin bana bağlanmasını severim. Bu bir dizi olsun, bir çocuk olsun farketmez.

Kurtlar Vadisi başlarken sadece bakmak istedim ama bir türlü kopamadım. Sevdim. Hani insan sevdiğinin kusurlarını görmez derler ya işte ben de öyle at gözlüğüyle yıllarca seyretmişim. Nasıl mı anladım: geçen sezon finalinden itibaren bıraktım, bırakınca doğal olarak kusurlarını bulmaya çalıştım, elbette pişman olmamak için. Bir sürü saçmalık buldum. Sonradan anladım ki aslında eskiden de öyle iyi değilmiş, ama ben görememişim.

Tamam saçmalıyor, abartıyor ama saçmalık da bir yere kadar. Son bölümlerde iş iyice çığırdan çıkmaya başladı. Abdülhey'in ölüp dirilmesi, Memati'nin başkan olması ve Polat'ın hiçbir şekilde kurşun yememesi işin suyunu çıkardı.

Şimdilik iyi gidiyor çünkü karşısında biri yok. Türk Telekom gibi o da tek oynuyor kendi alanında. Eğer adam akıllı bir rakip çıkarsa karşısına çok kan kaybedecek.

Vay be! İyi ki de seyretmiyormuşum. Herkes onu seyredip vaktini boşa harcarken kitap okuyor olabileceğimi düşününce ne de güzel duygular bürüyor içimi. İnşallah rabbim bana hep yaptığım yanlışların içinden çıkıp dışarısından bakmayı nasip eder.

Yorumlar

  1. Conilerden nasıl aldılar intikamımızı ama...(Kurtlar vadisi ırak)

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yeter ki hakaret içermesin...

Bu blogdaki popüler yayınlar

Allahım sen konuyu biliyorsun, Amin!

Kimi zaman sosyal paylaşım sitelerinde bu cümleye rastlıyoruz. Genel itibariyle şaka olsun diye söylenen bu söz bence son derece tehlikeli ve üzerinde düşünülmesi gereken bir sözdür.

İnsanı yoktan var eden, insanın sahip olduğu her şeyi kendisine veren Allah'tır. İnsan dünyaya gelince bunun farkında olmadan başlar hayata. Yanında anne ve babası vardır ve çocuk olduğu sürece ona her gerekeni onlar verir. Çocuk Allah'ın verdikleri konusunda bir şey görmeden büyümektedir. Bu bilinçle büyüyen çocuk bir yetişkin olduğunda da kendi ihtiyaçlarını kendi karşılamak zorunda olduğunu görmekte ve herhangi bir konumda Allah'ın verdiği bir şeyi gözüyle görmemektedir.

Hayatın yüzlerinden biri olan maddi yüz bunu gösteriyor. Kim çalışırsa elde eder. Bunun karşısında hayat içinde bir de manevi yön vardır ki herkesin bundan haberi yoktur. Bütün insanlar için çok önemli bir sorun olan bu manevi yön genelde dini duygular tarafından baskı altına alınır. Böylece insan, boşluk hissini bu duygula…

Sevmeyeni Sevmek

"Hayırdır evlat, neden bu kadar hüzünlü düşünüyorsun" diye sordu yaşlı adam. Genç, kendisinden beklenmeyecek bir özgüvenle, sesini de yükselterek: "Sen hiç seni sevmeyen birini sevdin mi dayı" diye yanıtladı yaşlı adamın sorusunu. Yaşlı adam bunu beklememiş olacak ki hemen cevap vermedi. Yanındaki gence yarım dönmüş, hiçbir şey söylemeden ona bakıyordu. Genç hayatı boş vermiş gibi olmasa bu bakışlardan korkabilirdi ama tavırları "ben zaten ölmüşüm" tarzındaydı. Kompartımandaki diğer dört kişi de susmuş, yaşlı adamın ağzından çıkacak kelimeleri bekliyorlardı. Yaşlı adam yerini düzeltti, kafasını pencereye doğru çevirerek "sevmiyorsa bırak gitsin" dedi. Sonra tepkiyi ölçmek için gence doğru döndü. Genç yere bakıyordu. Yaşlı adamdan yana hiç dönmedi. Onu ciddiye almamış mıydı yoksa gerçekten yarı ölü müydü belli olmuyordu. Ani bir hareketle kafasını kaldırıp tüm vücuduyla yaşlı adama döndü. Hızlı bir söyleyişle "dayı, sen hiç sevdin mi" …

GM Discovery Eduroam Bağlantısı

General Mobile Discovery Kitkat sürümüne geçtikten sonra eduroam bağlantısını kuramadım. İnternette aradım ve donanımhaber forumda konuyla ilgili bir mesaj buldum. Çok kısa yazılan mesajı burada resimli bir şekilde açıklamak istiyorum.

Öncelikle Sistem Ayarları'ndan Kablosuz'a giriyoruz. Orada altta duran +'ya basıyoruz. Bu yeni ağ oluştur demek.

Ağ SSID yazan yere "eduroam" yazıyoruz. Hemen altında Güvenlik seçeneğini 802.1xEAP diye değiştiriyoruz. Kullanıcı adı ve şifremizi giriyoruz.Ardından Gelişmiş Seçenekleri Göster kutucuğunu işaretliyoruz. Altındaki EAP metod seçeneğini TTLS onun altındaki Faz 2 doğrulaması'nı da PAP diye değiştiriyoruz.Hepsi bu kadar. Kaydet dedikten sonra eduroam'a rahatlıkla bağlanabilirsiniz.