Ana içeriğe atla

Bir Zalim, Başka Bir Zalimin Eliyle...

Hz. İsa'ya yaptıkları ihanet ve zulmü, daha sonra ilk Hristiyanların üzerinde de devam ettiren şımarık ve azgın Kudüs Yahudileri, en sonundan zulüm yeteneğinde kimsenin kendisiyle yarışa cesaret edemeyeceği bir kayaya başlarını çarparlar: Roma İmparatorluğu!!!

Kudüsteki Romalı yöneticilere başkaldırmaları, Neron'un Roma İmparatoru omasına kadar cidd bir karşılık alamasa da Neron tarihsel ünüyle kendisini gösterir. Kudüs üzerine saldığı ordu, halkın tamamına yakınını kılıçtan geçirdikten sonra, şehrin ünlü mabedini de yerle bir eder. Tarih yetmiş yılını göstermektedir. Ve o günkü yıkımdan bugün geriye kalan sadece bir Ağlama duvarıdır.
Yahudilerin bütün sosyal ve dini organizasyonları dağıtılır. Yahudi tarihinin, 1948'de İsrail'in kurulmasıyla bitecek olan en uzun ve karanlık dönemi başlamış olur.

"Ve ilahi cezannı gizlediği hikmete bakın ki bütün yeryüzünde mevcut her Yahudinin Mabed'e ödemekle yükümlü olduğu vergi, bu defa putperest Romalılar tarafından ve uydurma tanrıları Jüpiter adına alınmaya başlanmıştır. NFK"

"Gene musibetlerde masumlar zarar görmeseler, örneğin, harika bir biçimde yangın içinde selamette kalsalar, dinin hikmeti bozulur. Çünkü din bir sınav, bir tecrübedir. O zaman Ebu Cehil gibi kötüler de aynen Ebu Bekir (R) gibi iman etmek zorunda kalırlar. Onun için genel musibetlerde masumlar da bela çekerler. Bediüzzaman"

Said Alpsoy'un Tarih Kaderi Ispat Ederse adlı eserinden

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Allahım sen konuyu biliyorsun, Amin!

Kimi zaman sosyal paylaşım sitelerinde bu cümleye rastlıyoruz. Genel itibariyle şaka olsun diye söylenen bu söz bence son derece tehlikeli ve üzerinde düşünülmesi gereken bir sözdür.

İnsanı yoktan var eden, insanın sahip olduğu her şeyi kendisine veren Allah'tır. İnsan dünyaya gelince bunun farkında olmadan başlar hayata. Yanında anne ve babası vardır ve çocuk olduğu sürece ona her gerekeni onlar verir. Çocuk Allah'ın verdikleri konusunda bir şey görmeden büyümektedir. Bu bilinçle büyüyen çocuk bir yetişkin olduğunda da kendi ihtiyaçlarını kendi karşılamak zorunda olduğunu görmekte ve herhangi bir konumda Allah'ın verdiği bir şeyi gözüyle görmemektedir.

Hayatın yüzlerinden biri olan maddi yüz bunu gösteriyor. Kim çalışırsa elde eder. Bunun karşısında hayat içinde bir de manevi yön vardır ki herkesin bundan haberi yoktur. Bütün insanlar için çok önemli bir sorun olan bu manevi yön genelde dini duygular tarafından baskı altına alınır. Böylece insan, boşluk hissini bu duygula…

Sevmeyeni Sevmek

"Hayırdır evlat, neden bu kadar hüzünlü düşünüyorsun" diye sordu yaşlı adam. Genç, kendisinden beklenmeyecek bir özgüvenle, sesini de yükselterek: "Sen hiç seni sevmeyen birini sevdin mi dayı" diye yanıtladı yaşlı adamın sorusunu. Yaşlı adam bunu beklememiş olacak ki hemen cevap vermedi. Yanındaki gence yarım dönmüş, hiçbir şey söylemeden ona bakıyordu. Genç hayatı boş vermiş gibi olmasa bu bakışlardan korkabilirdi ama tavırları "ben zaten ölmüşüm" tarzındaydı. Kompartımandaki diğer dört kişi de susmuş, yaşlı adamın ağzından çıkacak kelimeleri bekliyorlardı. Yaşlı adam yerini düzeltti, kafasını pencereye doğru çevirerek "sevmiyorsa bırak gitsin" dedi. Sonra tepkiyi ölçmek için gence doğru döndü. Genç yere bakıyordu. Yaşlı adamdan yana hiç dönmedi. Onu ciddiye almamış mıydı yoksa gerçekten yarı ölü müydü belli olmuyordu. Ani bir hareketle kafasını kaldırıp tüm vücuduyla yaşlı adama döndü. Hızlı bir söyleyişle "dayı, sen hiç sevdin mi" …

GM Discovery Eduroam Bağlantısı

General Mobile Discovery Kitkat sürümüne geçtikten sonra eduroam bağlantısını kuramadım. İnternette aradım ve donanımhaber forumda konuyla ilgili bir mesaj buldum. Çok kısa yazılan mesajı burada resimli bir şekilde açıklamak istiyorum.

Öncelikle Sistem Ayarları'ndan Kablosuz'a giriyoruz. Orada altta duran +'ya basıyoruz. Bu yeni ağ oluştur demek.

Ağ SSID yazan yere "eduroam" yazıyoruz. Hemen altında Güvenlik seçeneğini 802.1xEAP diye değiştiriyoruz. Kullanıcı adı ve şifremizi giriyoruz.Ardından Gelişmiş Seçenekleri Göster kutucuğunu işaretliyoruz. Altındaki EAP metod seçeneğini TTLS onun altındaki Faz 2 doğrulaması'nı da PAP diye değiştiriyoruz.Hepsi bu kadar. Kaydet dedikten sonra eduroam'a rahatlıkla bağlanabilirsiniz.