Ana içeriğe atla

Blogger'den WP'ye; WP'den Blogger'e

Blog'un tam olarak ne olduğunu bilmediğim bir zamanda kendime bu blogu açmıştım. (Şimdi de bilmiyorum ama çaktırmayın) Ara sıra bir şeyler yazarım demiştim ama vakit yoktu yazamıyordum.

Zaman geçti, vaktim oldu, yazmaya karar verdim. Aslında İnternet başında geçireceğim boş vaktim oldu diyelim. Bu vakti bir şeylere harcamam gerekiyordu ama ne yapacağımı bilemiyordum. En sonunda bloguma bir şeyler yazmaya karar verdim. Beceremesem de yazmak güzel şey. Sonuçta bir kaygın yok, öööyle yazıyorsun. İnsanı rahatlatıyor. Psikolog gibi mübarek :)

İşte bu bloga yazacaktım ama baktım ki Wordpress diye bir şey var ve görünümü ve araçları falan daha güzel. Dur dedim ona yazayım. Blogu buradan oraya aktardım. Birkaç gün yazdım. Bir sorun oldu aramızda, yazı yazıyorum yayımla diyorum blogumla olan bağlantım kesiliyor. Öyle oldu mu da belli bir süre hiç giremiyorum. Firefox böyle bir site yok diyor. Kitap değil ki bu, içten geliyor, parmaklar yazıyor. Bağlantı kesildi deyince kaybolan yazıyı ben yeniden nasıl yazayım?

Bu sorunu çok yapınca canım sıkıldı Blogger'e geri döndüm, tilki misali. Kategori meselesini de etiketle hallettim. Yazılara tek bir etiket verince kategorinin aynısı oluyor burada :)

Şimdilik iyi görünüyor, bakalım daha neler göreceğiz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Allahım sen konuyu biliyorsun, Amin!

Kimi zaman sosyal paylaşım sitelerinde bu cümleye rastlıyoruz. Genel itibariyle şaka olsun diye söylenen bu söz bence son derece tehlikeli ve üzerinde düşünülmesi gereken bir sözdür.

İnsanı yoktan var eden, insanın sahip olduğu her şeyi kendisine veren Allah'tır. İnsan dünyaya gelince bunun farkında olmadan başlar hayata. Yanında anne ve babası vardır ve çocuk olduğu sürece ona her gerekeni onlar verir. Çocuk Allah'ın verdikleri konusunda bir şey görmeden büyümektedir. Bu bilinçle büyüyen çocuk bir yetişkin olduğunda da kendi ihtiyaçlarını kendi karşılamak zorunda olduğunu görmekte ve herhangi bir konumda Allah'ın verdiği bir şeyi gözüyle görmemektedir.

Hayatın yüzlerinden biri olan maddi yüz bunu gösteriyor. Kim çalışırsa elde eder. Bunun karşısında hayat içinde bir de manevi yön vardır ki herkesin bundan haberi yoktur. Bütün insanlar için çok önemli bir sorun olan bu manevi yön genelde dini duygular tarafından baskı altına alınır. Böylece insan, boşluk hissini bu duygula…

Sevmeyeni Sevmek

"Hayırdır evlat, neden bu kadar hüzünlü düşünüyorsun" diye sordu yaşlı adam. Genç, kendisinden beklenmeyecek bir özgüvenle, sesini de yükselterek: "Sen hiç seni sevmeyen birini sevdin mi dayı" diye yanıtladı yaşlı adamın sorusunu. Yaşlı adam bunu beklememiş olacak ki hemen cevap vermedi. Yanındaki gence yarım dönmüş, hiçbir şey söylemeden ona bakıyordu. Genç hayatı boş vermiş gibi olmasa bu bakışlardan korkabilirdi ama tavırları "ben zaten ölmüşüm" tarzındaydı. Kompartımandaki diğer dört kişi de susmuş, yaşlı adamın ağzından çıkacak kelimeleri bekliyorlardı. Yaşlı adam yerini düzeltti, kafasını pencereye doğru çevirerek "sevmiyorsa bırak gitsin" dedi. Sonra tepkiyi ölçmek için gence doğru döndü. Genç yere bakıyordu. Yaşlı adamdan yana hiç dönmedi. Onu ciddiye almamış mıydı yoksa gerçekten yarı ölü müydü belli olmuyordu. Ani bir hareketle kafasını kaldırıp tüm vücuduyla yaşlı adama döndü. Hızlı bir söyleyişle "dayı, sen hiç sevdin mi" …

GM Discovery Eduroam Bağlantısı

General Mobile Discovery Kitkat sürümüne geçtikten sonra eduroam bağlantısını kuramadım. İnternette aradım ve donanımhaber forumda konuyla ilgili bir mesaj buldum. Çok kısa yazılan mesajı burada resimli bir şekilde açıklamak istiyorum.

Öncelikle Sistem Ayarları'ndan Kablosuz'a giriyoruz. Orada altta duran +'ya basıyoruz. Bu yeni ağ oluştur demek.





Ağ SSID yazan yere "eduroam" yazıyoruz. Hemen altında Güvenlik seçeneğini 802.1xEAP diye değiştiriyoruz. Kullanıcı adı ve şifremizi giriyoruz.



Ardından Gelişmiş Seçenekleri Göster kutucuğunu işaretliyoruz. Altındaki EAP metod seçeneğini TTLS onun altındaki Faz 2 doğrulaması'nı da PAP diye değiştiriyoruz.



Hepsi bu kadar. Kaydet dedikten sonra eduroam'a rahatlıkla bağlanabilirsiniz.