Sansürsüz İnternet Yürüyüşüne Katılıyoruz

Merhaba,

Linux Kullanıcıları Derneği olarak, teknik olarak  erişim engelleme adıyla anılan İnternet sansürüne karşı sivil çalışmalarda ilk günden beri var olmaya çalışıyoruz.

Geçtiğimiz günlerde http://sansurekarsiyuruyus.com/ adresinin açılmasıyla birlikte, sokağa inerek, demokratik haklarımızı kullanarak sesimizi yükseltmek, çoğaltmak üzerine tartışmalar döndü. Bir çok farklı mecradan takip edebildiğinizi tahmin ediyoruz.


Yarın (17 Temmuz) saat 17.00'de İstanbul'da Taksim Meydanından, Galatasaray Meydanına kadar yapılacak olan bu yürüyüşle, Türkiye'de ilk kez konusu internet özgürlükler olan bir sokak gösterisi yapılmış olacak. 


1 Mayıs'ta özgür bir gelecek için özgür yazılım demiştik, onun için de özgür bir internetin gerektiği tek başına özgür yazılımların tarihçesinden de anlaşılabiliyor. Düşünce özgürlüğü de cabası. Bu nedenlerle, LKD'nin tüm üye ve destekçilerini, internetin özgür olması gerektiğine inanan tüm vatandaşları birlikte yürümeye çağırıyoruz. Yürüyüşe fiilen gelemeyenler twitter üzerinden sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e mesaj atarak eyleme ortak olabilecekler.

+ Taksim meydanında 17.00’da buluşuyoruz.

+ 17.30’da internet kablosunu keserek yürüyüşe başlıyoruz.

+ Sansürsüz interneti savunan sloganlar atıyoruz.

+ Yürüyüş boyunca, yıllar önce TRT sansürlerini eleştiren Devekuşu Kabare’nin söylediği, minik kelebek parçası sansürsüz şekliyle söylenecek: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/8264/devekusu-kabare---yasaklar---minik-kelebek

+ 17 temmuz günü herkes 17.00 – 19.00 arası Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e twitter üzerinden “Biz Taksim’deyiz. Siz neredesiniz?” twit’leri gönderecek. (@cbabdullahgul)

+ Galatasaray meydanında basın açıklaması okunacak.


E-posta olarak geldi, aynen kopyaladım

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Yeşil Göz Kırmızı Tokat

Grub Kurtarma

Üzüntü Giderme Aracı

GM Discovery Eduroam Bağlantısı

Çay mı Şerbet mi

Bakış Açısı

Öğretme(n)