Ana içeriğe atla

Blog Yazmak Zor İş

Yazı yazmak güzel bir şey. Hiç kimse okumasa da rahatladığınızı hissediyorsunuz. İçini dökmek, teşbihte hata olmasın, psikologa gitmek gibi bir şey...

Bu nedenlerden, ara sıra bir şeyler yazmayı düşündüm. Yazarım, yazdıkça anlama kabiliyetim artar diye bu blogu açtım. İlk başlarda epey bir yazdım. Yazı olarak pek bir değer arz etmeseler de benim için değerliydiler.

Yazmaya başlarkenki performansım, yaz sıcaklarının başlamasıyla, daha doğrusu bastırmasıyla düştü. Ramazanla birlikte durma noktasına geldi. Ramazandan sonra düzelir diye umut ediyordum ama olmadı. Düşük bir performansla seyrediyordum ki girdiğim DGS sınavı bana örgün öğretim olarak meyve verdi.


Okul okurum, zamanım olur, bazen yine yazarım falan diye düşünüyordum. Hiç de öyle değilmiş. Okul tüm zamanımı sömürmeye başladı. Sekiz saatten az uyumuyorken şimdi yedi saat uykuya hasret kaldım. Bırakın yazmayı, okumaya bile vaktim kalmadı ve bu daha okulun başı. Daha vizeler falan uzakta.

Abartıyorsun demeyin, DGS ile yerleşenler bilir; okula yeni başlamış gibi değilsiniz. Aynı zamanda hem birinci sınıfı hem de ikinci sınıfı okuyorsunuz. Bu, haftada yaklaşık kırk saat ders demek. Bazı günler on saat ders görüyorsunuz. Bu derslerin hepsini can kulağıyla dinlemek, notlar almak zorundasınız.

Her ne kadar bloguma, Twitter'a ve önceden yaptığım bazı şeylere vakit ayıramayacak olsam da okumanın önemine göre bunlar çok basit şeyler olarak kalıyor.

Allah'ım bana faydalı bir ilim, hayırlı bir amel nasib eyle.

Yorumlar

 1. Aminn Allah kolaylıklar ve zeyin açıklığı versin;)P

  YanıtlaSil
 2. Amin..Sen derslerine bak olurda boş zaman bulursan yazarsın bir şeyler biz de okuruz nasıl olduğunu öğreniriz..

  Rabbim ilmini arttırsın ...

  Huzurla kal...

  YanıtlaSil
 3. Allah razı olsun. Allah benim için istediğiniz bu güzelliklerin on mislini sizlere versin.

  YanıtlaSil
 4. Amin..Bütün insanlara'da nasib etsin Allah inşallah,kardeşim yusuf.Hayırlı günler.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yeter ki hakaret içermesin...

Bu blogdaki popüler yayınlar

Allahım sen konuyu biliyorsun, Amin!

Kimi zaman sosyal paylaşım sitelerinde bu cümleye rastlıyoruz. Genel itibariyle şaka olsun diye söylenen bu söz bence son derece tehlikeli ve üzerinde düşünülmesi gereken bir sözdür.

İnsanı yoktan var eden, insanın sahip olduğu her şeyi kendisine veren Allah'tır. İnsan dünyaya gelince bunun farkında olmadan başlar hayata. Yanında anne ve babası vardır ve çocuk olduğu sürece ona her gerekeni onlar verir. Çocuk Allah'ın verdikleri konusunda bir şey görmeden büyümektedir. Bu bilinçle büyüyen çocuk bir yetişkin olduğunda da kendi ihtiyaçlarını kendi karşılamak zorunda olduğunu görmekte ve herhangi bir konumda Allah'ın verdiği bir şeyi gözüyle görmemektedir.

Hayatın yüzlerinden biri olan maddi yüz bunu gösteriyor. Kim çalışırsa elde eder. Bunun karşısında hayat içinde bir de manevi yön vardır ki herkesin bundan haberi yoktur. Bütün insanlar için çok önemli bir sorun olan bu manevi yön genelde dini duygular tarafından baskı altına alınır. Böylece insan, boşluk hissini bu duygula…

Sevmeyeni Sevmek

"Hayırdır evlat, neden bu kadar hüzünlü düşünüyorsun" diye sordu yaşlı adam. Genç, kendisinden beklenmeyecek bir özgüvenle, sesini de yükselterek: "Sen hiç seni sevmeyen birini sevdin mi dayı" diye yanıtladı yaşlı adamın sorusunu. Yaşlı adam bunu beklememiş olacak ki hemen cevap vermedi. Yanındaki gence yarım dönmüş, hiçbir şey söylemeden ona bakıyordu. Genç hayatı boş vermiş gibi olmasa bu bakışlardan korkabilirdi ama tavırları "ben zaten ölmüşüm" tarzındaydı. Kompartımandaki diğer dört kişi de susmuş, yaşlı adamın ağzından çıkacak kelimeleri bekliyorlardı. Yaşlı adam yerini düzeltti, kafasını pencereye doğru çevirerek "sevmiyorsa bırak gitsin" dedi. Sonra tepkiyi ölçmek için gence doğru döndü. Genç yere bakıyordu. Yaşlı adamdan yana hiç dönmedi. Onu ciddiye almamış mıydı yoksa gerçekten yarı ölü müydü belli olmuyordu. Ani bir hareketle kafasını kaldırıp tüm vücuduyla yaşlı adama döndü. Hızlı bir söyleyişle "dayı, sen hiç sevdin mi" …

GM Discovery Eduroam Bağlantısı

General Mobile Discovery Kitkat sürümüne geçtikten sonra eduroam bağlantısını kuramadım. İnternette aradım ve donanımhaber forumda konuyla ilgili bir mesaj buldum. Çok kısa yazılan mesajı burada resimli bir şekilde açıklamak istiyorum.

Öncelikle Sistem Ayarları'ndan Kablosuz'a giriyoruz. Orada altta duran +'ya basıyoruz. Bu yeni ağ oluştur demek.

Ağ SSID yazan yere "eduroam" yazıyoruz. Hemen altında Güvenlik seçeneğini 802.1xEAP diye değiştiriyoruz. Kullanıcı adı ve şifremizi giriyoruz.Ardından Gelişmiş Seçenekleri Göster kutucuğunu işaretliyoruz. Altındaki EAP metod seçeneğini TTLS onun altındaki Faz 2 doğrulaması'nı da PAP diye değiştiriyoruz.Hepsi bu kadar. Kaydet dedikten sonra eduroam'a rahatlıkla bağlanabilirsiniz.