Tanrı Öldü


Bir fıkra var: Biri duvara "Tanrı öldü. Nietzsche" diye yazmış. Aradan zaman geçmiş Nietzsche ölmüş. Bunu duyan bir adam duvara "Nietzsche öldü. Tanrı" diye yazmış.

Biz hep bunları, bilmeden, tanımadan böyle şeylerle anlatıp güldük. Biri Freud dedi mi hemen sapık dedik. Biri Marx dedi mi "yahu biliyor musunuz Komünizm'de kadınlar ortak maldır, isteyen erkek istediği eve gider" gibi yalanları tekrarladık.

Kalkıp Komünizm'i savunacak değilim. Ya da bu adamları övecek de değilim ama bu tavırların bir Müslümana yakışmadığını da içime atacak değilim.

Birincisi bir Müslümanın, yeryüzünde korkacağı, çekineceği bir fikir yoktur. İslam o kadar mükemmeldir ki hiçbir "izm" ona ne bir eksik bulabilir ne de kendisinde olan bir şeyin İslam'dakinden daha iyi olduğunu savunabilir. Eğer bunun aksini iddia edebileceğiniz bir şeyler gördüyseniz ya yanlış görüyorsunuz ya da aslında gelenekte olan bir şeyi İslam'dan sayıyorsunuzdur.

İkincisi de eğer birilerini veya bazı fikirleri düşman olarak görüyorsanız onlar hakkında bilginizin olması lazım. Çünkü sadece bildiğinizden emin olabilirsiniz. Düşmanlarınız hakkında ne kadar detaylı bilgiye sahip olursanız onlarla o kadar iyi mücadele edersiniz. İslam düşmanları bunu iyi biliyorlar. Oryantalistler eğer İslam hakkında altmış bin kitap yazıyorlarsa (bir hocamız söyledi) bu onların bunu ne kadar iyi anladıklarının delilidir. Ülkemizde yazan bazı sosyalistlerin kitaplarını okursanız görürsünüz ki onlar hep Müslümanların açıklarını kullanıp aslında günümüzde Müslüman geçinenlerin hepsinin İslam'a ihanet ettiklerini savunurlar.

Bir de şu var ki İslam'ın yalana ihtiyacı yoktur. Yalanlarla İslam'a hizmet ettiğini sanmanın anlamı da yoktur. İslam Allah'ın dinidir ve eksiksizdir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Yeşil Göz Kırmızı Tokat

Grub Kurtarma

Üzüntü Giderme Aracı

GM Discovery Eduroam Bağlantısı

Çay mı Şerbet mi

Bakış Açısı

Öğretme(n)