Üçlü İttifak | 12.Bölüm | Su Sebili

Bir önceki bölüm

- Ne yapmaya çalışıyorsun amca, onları gerçekten Çukurca'ya göndermeyeceksin değil mi diye sordu Salim Amcaya.
- Vedat Merve'yi seviyor, Merve de annesini bulmayı çok istiyor. Merve'nin anne özlemi Vedat'a güç verebilir. Böylece Vedat ayağa kalkarsa bu ne büyük bir iş olur düşünebiliyor musun?
- Her şeye rağmen bence Merve'ye bunları anlatmamalıydın, diyelim ki Vedat iyileşti, o zaman nasıl söyleriz annesinin burada olduğunu? Bir de durumunu öğrenince Merve ne yapacak hiç düşündün mü?Yaşlı çınar eliyle beyaz sakalını karıştırdı. Yavuz'un tam aksi yöne doğru kafasını çevirdi. Bir şeye bakıyor gibiydi oysa ki sadece düşünüyordu. Yavuz bir cevap beklemiyordu aslında ama dikkatle Salim Amcaya bakıyordu.
- O zaman bakarız. Her şeyin bir çaresi bulunur. Gidip baktın mı ona?
- Evet.
- Nasıl?
- Eskisi gibi, pencerenin kenarında oturup oyuncak bebeğini seviyor. Yine bana Musa dedi.

Yavuz kolundaki saate baktı. Gitmesi gerekiyordu. Hiçbir şey söylemeden yerinden kalktı. Salim Amca arkasından bir şey konuşmadı. Yıllardır böyle alışmışlardı bundan sonra da böyle devam edeceklerdi anlaşılan. Otobüs durağına gelince önce nereye gideceğini düşündü. Acaba önce rehabilitasyon merkezine, Vedat ve Merve'nin yanına mı gitsem, yoksa... Gelen otobüse bindi.

Büyük bir binanın kapısından içeri girdi. Kapıdaki güvenlik görevlisi ona bakmamıştı bile. Tabelalara baktı. Gideceği bölüm üçüncü kattaydı. Asansörü sevmediğinden merdivenlerden çıktı. İnsanlar rahatlık yüzünden sağlıklarını hiçe sayıyor ve hemen hemen hiç yürümüyorlardı. Üçüncü kat çok kalabalıktı. Bir sürü masa vardı, kimin nerede olduğunu bilmek için bilmek gerekiyordu, ya da bir süre aramak. Ellerindeki kağıtlarla merdivene doğru yönelen birine bir şey sordu. O da parmağıyla bir yeri işaret etti. Teşekkür edip oraya doğru yöneldi. Su sebilinin yanına gelince durdu.

Masasında oturup, ekrana bakıyordu. Kafasını hafif sola eğmiş öylece bir şeyler okuyordu. Omuzlarına kadar olan saçları yüzünün sol yarısını kapatmış, sağ taraftan ise kulağını arkasına takmıştı saçlarını. Belki de bu yüzden başını sola doğru eğik tutuyordu. Ellerinden biri farenin üstündeydi. Diğer elini ara sıra istem dışı yüzüne sürüyordu. Yavuz bir süre orada durup onu seyretti. Sonra masasına gitti.

- Selam. Nermin neye uğradığını şaşırmıştı. Ayağa kalkmakla kalkmamak arasında kararsız kaldı. Sonra kalktı. Elini Yavuz'a doğru uzatıp
- Günaydın, hoş geldiniz. dedi.
- Hoş bulduk.
- Buyurun şöyle oturun lütfen diyerek Yavuz'a yer gösterdi. Yavuz oturduktan sonra bir süre bekledi. Yüzündeki tebessüm yerini ciddiyete bıraktı.

Sonraki Bölüm

Yorumlar

 1. Gazetedeki tasvirler güzel olmuş kardeşim. Güzel bir geçiş bölümüydü. Bakalım biz ne yapacağız? :)

  YanıtlaSil
 2. Teşekkür ederim abi. Siz her türlü yaparsınız :)

  YanıtlaSil
 3. Çok güzel Yusuf. Nermim'e geçiş çok hoş olmuş. Burdan artık şekillenir hikaye. Kolay gelsin Kamil. :)

  YanıtlaSil
 4. 13.Bölüm www.biryazarsam.com 'da yayımlandı.

  YanıtlaSil
 5. Gördüm abi sağ olasın. Eline sağlık inşallah okuyacağım birazdan.

  YanıtlaSil
 6. Kalemine sağlık Yusuf.Hikayede tam olarak çözemediğim tek bir yer var: Vedat'la Yavuz kardeş mi?

  YanıtlaSil
 7. 15. bölüm yayınlandı…
  http://nutukcu.wordpress.com/2011/08/23/uclu-ittifak-15-bolum-yazi-dizisi/

  YanıtlaSil
 8. Eline sağlık abi, inşallah okuyacağım en kısa zamanda.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yeter ki hakaret içermesin...

Bu blogdaki popüler yayınlar

Yeşil Göz Kırmızı Tokat

Grub Kurtarma

Üzüntü Giderme Aracı

GM Discovery Eduroam Bağlantısı

Çay mı Şerbet mi

Bakış Açısı

Öğretme(n)