Ana içeriğe atla

Alan Adım Eksik (Mim)

Blogger'in eksikleri diye bir mim açılmış. Anında Yorum beni mimlemişti. Ben de sanmıştım ki birkaç blog yazarını eleştireceğim. Nasıl yapacağım diye kara kara düşünürken bugün baktım ki Mamontenka da aynı mimde beni mimlemiş. Tabi bir de kendisi yazmış. Yazısını okuyunca aslında konunu basit olduğunu anladım.

Hiç uzatmayayım ben Blogger'i seviyorum. WP kullanırken en büyük sorunum yazılarımın kaybolmasıydı. Blogger'e geçtikten sonra hiç yazı kaybetmedim. Sağ olsun hep kaydediyor. Bu benim için çok iyi. Bir de google hesabıyla kullanılıyor olması önemli bir avantaj.

Eksiklerine gelince benim için en önemli sorun alan adım. Kendime ait alan adım var ama bir türlü yönlendiremiyorum. Ne yaptıysam olmadı. Google gibi bir devin bunu daha basit bir yolla yapması gerekirdi. 

Tabi bir de herkesin şikayet ettiği şablon sorunu var. Şablonlar kötü ve çok az. Blogger buna acilen çare bulmalı. Daha hafif, sade ve görsel birkaç temaya ihtiyacımız var. 

Her şeye rağmen Blogger'e devam. Daha iyi olacak inşallah. 

Yorumlar

 1. Umarım sorunu en kısa zamanda çözersin. Temanı renklendirmiş ve güzel bir değişiklik yapmışsın. Görüşmek üzere...

  YanıtlaSil
 2. Şimdiye kadar görsellikle ilgili sorunlar gördüm yazarlarda.Demek ki bir tek ben değilmişim:)

  YanıtlaSil
 3. Teşekkür ederim abi ama artık uğraşmıyorum.

  N.Narda, ne yazık ki.

  YanıtlaSil
 4. Şablon konusunda tamamen katılıyorum sana, ayrıca mimime cevap verdiğin için teşekkür ettim :)

  YanıtlaSil
 5. Rica ederim. :)

  YanıtlaSil
 6. Yusuf çok renkli gördüm seni. Yaz bitti ondan mı? :)

  YanıtlaSil
 7. Şablonlar olmuyor abi, ne yapacağımı bilmiyorum :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yeter ki hakaret içermesin...

Bu blogdaki popüler yayınlar

Allahım sen konuyu biliyorsun, Amin!

Kimi zaman sosyal paylaşım sitelerinde bu cümleye rastlıyoruz. Genel itibariyle şaka olsun diye söylenen bu söz bence son derece tehlikeli ve üzerinde düşünülmesi gereken bir sözdür.

İnsanı yoktan var eden, insanın sahip olduğu her şeyi kendisine veren Allah'tır. İnsan dünyaya gelince bunun farkında olmadan başlar hayata. Yanında anne ve babası vardır ve çocuk olduğu sürece ona her gerekeni onlar verir. Çocuk Allah'ın verdikleri konusunda bir şey görmeden büyümektedir. Bu bilinçle büyüyen çocuk bir yetişkin olduğunda da kendi ihtiyaçlarını kendi karşılamak zorunda olduğunu görmekte ve herhangi bir konumda Allah'ın verdiği bir şeyi gözüyle görmemektedir.

Hayatın yüzlerinden biri olan maddi yüz bunu gösteriyor. Kim çalışırsa elde eder. Bunun karşısında hayat içinde bir de manevi yön vardır ki herkesin bundan haberi yoktur. Bütün insanlar için çok önemli bir sorun olan bu manevi yön genelde dini duygular tarafından baskı altına alınır. Böylece insan, boşluk hissini bu duygula…

Sevmeyeni Sevmek

"Hayırdır evlat, neden bu kadar hüzünlü düşünüyorsun" diye sordu yaşlı adam. Genç, kendisinden beklenmeyecek bir özgüvenle, sesini de yükselterek: "Sen hiç seni sevmeyen birini sevdin mi dayı" diye yanıtladı yaşlı adamın sorusunu. Yaşlı adam bunu beklememiş olacak ki hemen cevap vermedi. Yanındaki gence yarım dönmüş, hiçbir şey söylemeden ona bakıyordu. Genç hayatı boş vermiş gibi olmasa bu bakışlardan korkabilirdi ama tavırları "ben zaten ölmüşüm" tarzındaydı. Kompartımandaki diğer dört kişi de susmuş, yaşlı adamın ağzından çıkacak kelimeleri bekliyorlardı. Yaşlı adam yerini düzeltti, kafasını pencereye doğru çevirerek "sevmiyorsa bırak gitsin" dedi. Sonra tepkiyi ölçmek için gence doğru döndü. Genç yere bakıyordu. Yaşlı adamdan yana hiç dönmedi. Onu ciddiye almamış mıydı yoksa gerçekten yarı ölü müydü belli olmuyordu. Ani bir hareketle kafasını kaldırıp tüm vücuduyla yaşlı adama döndü. Hızlı bir söyleyişle "dayı, sen hiç sevdin mi" …

GM Discovery Eduroam Bağlantısı

General Mobile Discovery Kitkat sürümüne geçtikten sonra eduroam bağlantısını kuramadım. İnternette aradım ve donanımhaber forumda konuyla ilgili bir mesaj buldum. Çok kısa yazılan mesajı burada resimli bir şekilde açıklamak istiyorum.

Öncelikle Sistem Ayarları'ndan Kablosuz'a giriyoruz. Orada altta duran +'ya basıyoruz. Bu yeni ağ oluştur demek.

Ağ SSID yazan yere "eduroam" yazıyoruz. Hemen altında Güvenlik seçeneğini 802.1xEAP diye değiştiriyoruz. Kullanıcı adı ve şifremizi giriyoruz.Ardından Gelişmiş Seçenekleri Göster kutucuğunu işaretliyoruz. Altındaki EAP metod seçeneğini TTLS onun altındaki Faz 2 doğrulaması'nı da PAP diye değiştiriyoruz.Hepsi bu kadar. Kaydet dedikten sonra eduroam'a rahatlıkla bağlanabilirsiniz.