Ana içeriğe atla

Isır Beni


Geçenlerde akşam namazını kılarken bir sivrisineğin etrafımda dolaştığını gördüm. İlk başta rahatsız olsam da sonra olsa olsa bizim aşık sivridir deyip rahatladım. Gider bir yerlere konar, namazdan sonra bir güzel sohbet ederiz diye düşündüm. Fakat o aşağılara doğru yöneldi. Az sonra ayak bileğimde hafif bir sızı hissettim.

Namazdan sonra bir baktım ayak bileğim kaşınıyor. Bir dokundum baktım şişmiş. Meğer gelen bizim sivri değil dişi bir sivrisinekmiş. Bir dişi olarak görevini çok iyi yapmış.

Biraz düşündüm ve şu soruyu sordum kendime: Bütün dişiler mi can yakar?

Yorumlar

 1. :))) Yusuf senin durumunu iyi görmüyorum kardeş. Annenin babanın telefonunu ver bana, arayıp söyleyecem oğlunuz sivrilerle konuşup duruyor habire. Bi şeyler yapsınlar artık :))

  YanıtlaSil
 2. Kamil Cengiz ben bilinçaltında kadın düşmanlığı görüyorum. Ona da bir çözüm bulmak lazım. :) Daha bu yaşta kadınlardan ne çekti acaba? Derinlere inip araştırmak lazım.

  YanıtlaSil
 3. Kamil Abi, babam yok, annem de Türkçe bilmiyor ama yine de konuşmak istiyorsan tercümanlık yapabilirim. :)

  Yolcu, ben ne yapayım, akreplerin dişileri erkeklerini parçalayarak öldürüyormuş. Göz mü yumayım buna? :))

  YanıtlaSil
 4. Akreplerde öyle miymiş? Ben bu işi yapan karadul örümceklerini bilirdim . Adı üstünde zaten. Bir belgeselde görmüştüm. Akrepler yavrularını üzerlerinde taşıyorlar. Güçsüz olan yavrular aşağı düşüyor, anneleri de onları yiyordu.

  YanıtlaSil
 5. http://www.mamontenka.com/2011/09/bloggerda-ne-eksik.html bir mim daha :)

  Bu arada sitenin yeni arayüzüne bayıldığımı söyleyim, ellerine sağlık =)

  YanıtlaSil
 6. @Yusuf; Arayüzdeki değişiklikler güzel olmuş. Ben konuşurum onunla merak etme anlaşırız biz. Aynı dertten muzdaribiz ne de olsa. :)
  @Yolcu; Kadın düşmanlığı gibi gördüğün şey kadınların ilgisini çekmek için tasarlanmış olmasın. Bence kendisine bir dişi sivrisinek arıyor olmasın bu sivrisinek :)

  YanıtlaSil
 7. Unutmadan; Şakalar yaparken unutmuşum, Babanıza Allah'tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun İnşallah.

  YanıtlaSil
 8. Ya bu daha iyi günlerin haberin yok:p

  Kadınlar hakkında bu kadar acımasız olma...Başına gelmeden korkma yazıktır günahtır bu günlerine :) Daha neler görecen neler :)

  Sen dişi sivri sinekleri ararsın gün gelir :P

  YanıtlaSil
 9. Yolcu, yavrularını dahi yiyorlarsa söyleyecek söz bulamıyorum. :))

  Eda, teşekkür ederim, hem mim için hem de beğeni için. :)

  Kamil Abi, beğenmene sevindim. Cümlemizin ölülerine... Aynı dert derken abi? :)

  Papuç, her şey geçti, geriye bir tek dayak kaldı. :)

  Bu arada Kamil Abi, dişi sivrisinek aramıyor bizim sivrisinek, yanılıyorsun. ;)

  YanıtlaSil
 10. Akrep burçları da öyle yapıyor muymuş :))) Yazık ama dişilere böyle de yüklenilmez ki bide gel ısır hadi fln diye gaza getirmeler fln :D anneler can yakar mı hem ve her dişi bi gün anne olmaz mı :)

  YanıtlaSil
 11. Demek ki anne de bazen ısırabiliyormuş. Sonuçta her dişinin içinde bir canavar var, ortaya çıkınca tek çare kaçmak. :)

  YanıtlaSil
 12. Korkutmak gibi olmasın ama mantisler de aynı şeyi yapıyormuş. Dün bir belgeselde izledim. Gerçi daha önce de duymuş gibiydim ama şimdi gözümle şahit oldum. Canlı canlı götürüyor. :) Zaten nasıl öldürebilir ki?

  YanıtlaSil
 13. Ödümüz kopmuş zaten daha ne korkacağız? Korku duyumuzu kaybettik korkudan. :)

  YanıtlaSil
 14. Anneler bir şeyi yapıyorsa vardır haklı bir sebebi :)

  YanıtlaSil
 15. Bir sebebinin olması olayı korkunç olmaktan çıkarmaz :)

  YanıtlaSil
 16. İyileri de vardır muhakkak. Fakat imtihan hikmetinden midir nedendir bilmem iyiler iyileri bulamaz bir türlü şu dünyada =)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yeter ki hakaret içermesin...

Bu blogdaki popüler yayınlar

Allahım sen konuyu biliyorsun, Amin!

Kimi zaman sosyal paylaşım sitelerinde bu cümleye rastlıyoruz. Genel itibariyle şaka olsun diye söylenen bu söz bence son derece tehlikeli ve üzerinde düşünülmesi gereken bir sözdür.

İnsanı yoktan var eden, insanın sahip olduğu her şeyi kendisine veren Allah'tır. İnsan dünyaya gelince bunun farkında olmadan başlar hayata. Yanında anne ve babası vardır ve çocuk olduğu sürece ona her gerekeni onlar verir. Çocuk Allah'ın verdikleri konusunda bir şey görmeden büyümektedir. Bu bilinçle büyüyen çocuk bir yetişkin olduğunda da kendi ihtiyaçlarını kendi karşılamak zorunda olduğunu görmekte ve herhangi bir konumda Allah'ın verdiği bir şeyi gözüyle görmemektedir.

Hayatın yüzlerinden biri olan maddi yüz bunu gösteriyor. Kim çalışırsa elde eder. Bunun karşısında hayat içinde bir de manevi yön vardır ki herkesin bundan haberi yoktur. Bütün insanlar için çok önemli bir sorun olan bu manevi yön genelde dini duygular tarafından baskı altına alınır. Böylece insan, boşluk hissini bu duygula…

Sevmeyeni Sevmek

"Hayırdır evlat, neden bu kadar hüzünlü düşünüyorsun" diye sordu yaşlı adam. Genç, kendisinden beklenmeyecek bir özgüvenle, sesini de yükselterek: "Sen hiç seni sevmeyen birini sevdin mi dayı" diye yanıtladı yaşlı adamın sorusunu. Yaşlı adam bunu beklememiş olacak ki hemen cevap vermedi. Yanındaki gence yarım dönmüş, hiçbir şey söylemeden ona bakıyordu. Genç hayatı boş vermiş gibi olmasa bu bakışlardan korkabilirdi ama tavırları "ben zaten ölmüşüm" tarzındaydı. Kompartımandaki diğer dört kişi de susmuş, yaşlı adamın ağzından çıkacak kelimeleri bekliyorlardı. Yaşlı adam yerini düzeltti, kafasını pencereye doğru çevirerek "sevmiyorsa bırak gitsin" dedi. Sonra tepkiyi ölçmek için gence doğru döndü. Genç yere bakıyordu. Yaşlı adamdan yana hiç dönmedi. Onu ciddiye almamış mıydı yoksa gerçekten yarı ölü müydü belli olmuyordu. Ani bir hareketle kafasını kaldırıp tüm vücuduyla yaşlı adama döndü. Hızlı bir söyleyişle "dayı, sen hiç sevdin mi" …

GM Discovery Eduroam Bağlantısı

General Mobile Discovery Kitkat sürümüne geçtikten sonra eduroam bağlantısını kuramadım. İnternette aradım ve donanımhaber forumda konuyla ilgili bir mesaj buldum. Çok kısa yazılan mesajı burada resimli bir şekilde açıklamak istiyorum.

Öncelikle Sistem Ayarları'ndan Kablosuz'a giriyoruz. Orada altta duran +'ya basıyoruz. Bu yeni ağ oluştur demek.

Ağ SSID yazan yere "eduroam" yazıyoruz. Hemen altında Güvenlik seçeneğini 802.1xEAP diye değiştiriyoruz. Kullanıcı adı ve şifremizi giriyoruz.Ardından Gelişmiş Seçenekleri Göster kutucuğunu işaretliyoruz. Altındaki EAP metod seçeneğini TTLS onun altındaki Faz 2 doğrulaması'nı da PAP diye değiştiriyoruz.Hepsi bu kadar. Kaydet dedikten sonra eduroam'a rahatlıkla bağlanabilirsiniz.