Hepimiz Bir Kapıda Paspasız


Kapitalizme inat hazırlanmış sözsüz kısa bir film, bu yüzden ben de tek kelime etmeyeceğim.

Yorumlar

 1. Adam insanları paspas olarak kullandı ,sonunda kendi de paspas oldu.Film hakkındaki düşüncelerinizi lütven yazarmısınız? kardeşim yusuf.:)Hayırlı akşamlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Herkes başkalarını paspas olarak kullanıyor ama aslında herkes bir başkasının da paspası gibi bir şey anladım ben filmden. Size de hayırlı akşamlar :)

   Sil
 2. Teşekkür ederim düşünceni yazdığın için yusuf kardeşim.Tamamı değil bu:)yine seyrettim çok güldüm,aile adınada mahcup oldum güldüğüme,bunun benzeri çok insan vardır muhakkak,olmasa film olmazdı.Allah korusun böylelerinden.Allah'a emanet olun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben tesekkur ederim. Daim gulersiniz insallah. Siz de Allah'a emanet olun :-)

   Sil
 3. Takdir edilesi bir çalışma. İşte biz insanlar hakikaten böyleyiz. Üzerimizde o kadar çok insanın hakkı var ki elimize geçen her kuruşun içinde sadece bir pay kendimize ait. Ama bilmiyoruz ve şükretmiyoruz. Öyle kırkta bir falan değil kalanın tamamı başkalarının hakkı. Ama insanların çoğu bunu bilmezler. Yığarlar da yığarlar. Allah'a inandıklarını söylerler ama ona güvenmezler. Ben kazandığımın çoğunu başkasına verirsem bana ne kalır ki derler. Oysa hesaplar ortada; dünyanın en zengin adamının parasının hemen hemen yarısı ile Afrika'nın tamamının açlık sorunu çözülebiliyor. Türkiye'nin onbeş yirmi zengini paylaşmayı bilse ülkede fakir kalmıyor. Dünyanın rızkı dünyaya fazla bile geliyor ama Allah'a ödünç veren (mülkünü malını paylaşan) yok maalesef... Yığıyor da yığıyorlar paspas ettikleri insanların paylarını...

  YanıtlaSil
 4. Bunun olması kaçınılmaz ki. Yoksa şöyle olurdu:
  "Sen ağa ben ağa. Bu ineği kim sağa."

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yeter ki hakaret içermesin...

Bu blogdaki popüler yayınlar

Yeşil Göz Kırmızı Tokat

Grub Kurtarma

Üzüntü Giderme Aracı

GM Discovery Eduroam Bağlantısı

Çay mı Şerbet mi

Bakış Açısı

Öğretme(n)