Ana içeriğe atla

Sevgili Günlük 10 - Hepimiz Biraz Akıllıyız

Merhaba sevgili günlük. Yarın sabah erkenden kalkıp sınava gitmem lazım ama bak ben burada seninle uğraşıyorum, değerini bil.

Havalar ısındı günlük. Artık sıcak, özellikle de siyah giyince... Bugün bir yere gittim, üzerimde siyah bir kazak vardı, güneş gelmiş sırtıma girmiş sandım. Bir yer dedim de aklıma geldi, bugün ilk defa motorla şehir dışında dolaştım. Şunu anladım ki günlük; hız yapmak harika bir şey.

Biliyor musun günlük, dünyada insanlar birbirlerini çok üzüyorlar. Ben insanları üzüyorum, onlar da beni üzüyor. Şunu anlamıyorlar, ben zaten sizi üzerken kendimi de üzüyorum, sizin tekrar beni üzmenize ne gerek var? Fakat durmuyorlar, durmayacaklar da galiba.

Sen insan olsaydın anlardın günlük, insanlar birbirlerini üzmekten zevk almazlar. Belki öldürmek zevkli bir şeydir, ona lafım yok ama üzmek değil. Hani insanları acı çekmesin diye öldürüp yaralı bırakmazlar ya filmlerde, işte öyle günlük, üzmek de istemezler.

Fakat kimi zaman olur, insan mecbur kalır bazı şeylere. Aslında elinden bir şey gelse üzülmesine izin vermeyeceksin ama gelmiyor elden bir şey, ne yapacaksın? O üzülürken sen de üzülürsün ama o senin taş kalpli olduğunu sanır. Ne yapacaksın?

Öyle işte günlük, zor bu dünya, ama bak sevinçli haberlerim de var: Öğretmen abimin öğretmen arkadaşı demiş ki "o da bazen saçmalıyor." Ben de dedim ki ne yani hep ciddi mi olsaydım? Ne bileyim Higgs Bozonundan mı bahsetseydim?

Delinin biri doktora demiş, ben akıllandım beni bırakın, azıcık deliliğim kaldı, zaten hepimiz biraz deli değil miyiz diye. Doktor da demiş hayır hepimiz biraz akıllıyız. Yani günlük efendi, her insan saçmalar. Ama gizli, ama açık, ama yazıyla, ama sözle... Ben de saçmalamak için blogumu kullanıyorum. Fena mı yapıyorum?

Hepimiz sadece biraz akıllıyız. Deli yanımızı saklasak da birazdan öte kalan yanda deliyiz. Bunu herkes biliyorken blogum niye bilmesin?

Yorumlar

 1. (: tamam bende saçmalıcam ama musallat olmak yok ... Sen benim yaptığımı yapma adı üstünde ANTIKA (:

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Anlamadım gerçi ama nasıl derseniz öyle olsun :)

   Sil
  2. yani demem o ki .. Saçmalamak her insanının kanında var . Saçmalamaktan korkmamak lazım da bendeki özgüven eksikliği olabilir neyse yine saçmaladım galiba

   Sil
  3. Cevabı görmemişim, kusura bakmayın. :) Anladım galiba :)

   Sil

Yorum Gönder

Yeter ki hakaret içermesin...

Bu blogdaki popüler yayınlar

Allahım sen konuyu biliyorsun, Amin!

Kimi zaman sosyal paylaşım sitelerinde bu cümleye rastlıyoruz. Genel itibariyle şaka olsun diye söylenen bu söz bence son derece tehlikeli ve üzerinde düşünülmesi gereken bir sözdür.

İnsanı yoktan var eden, insanın sahip olduğu her şeyi kendisine veren Allah'tır. İnsan dünyaya gelince bunun farkında olmadan başlar hayata. Yanında anne ve babası vardır ve çocuk olduğu sürece ona her gerekeni onlar verir. Çocuk Allah'ın verdikleri konusunda bir şey görmeden büyümektedir. Bu bilinçle büyüyen çocuk bir yetişkin olduğunda da kendi ihtiyaçlarını kendi karşılamak zorunda olduğunu görmekte ve herhangi bir konumda Allah'ın verdiği bir şeyi gözüyle görmemektedir.

Hayatın yüzlerinden biri olan maddi yüz bunu gösteriyor. Kim çalışırsa elde eder. Bunun karşısında hayat içinde bir de manevi yön vardır ki herkesin bundan haberi yoktur. Bütün insanlar için çok önemli bir sorun olan bu manevi yön genelde dini duygular tarafından baskı altına alınır. Böylece insan, boşluk hissini bu duygula…

Sevmeyeni Sevmek

"Hayırdır evlat, neden bu kadar hüzünlü düşünüyorsun" diye sordu yaşlı adam. Genç, kendisinden beklenmeyecek bir özgüvenle, sesini de yükselterek: "Sen hiç seni sevmeyen birini sevdin mi dayı" diye yanıtladı yaşlı adamın sorusunu. Yaşlı adam bunu beklememiş olacak ki hemen cevap vermedi. Yanındaki gence yarım dönmüş, hiçbir şey söylemeden ona bakıyordu. Genç hayatı boş vermiş gibi olmasa bu bakışlardan korkabilirdi ama tavırları "ben zaten ölmüşüm" tarzındaydı. Kompartımandaki diğer dört kişi de susmuş, yaşlı adamın ağzından çıkacak kelimeleri bekliyorlardı. Yaşlı adam yerini düzeltti, kafasını pencereye doğru çevirerek "sevmiyorsa bırak gitsin" dedi. Sonra tepkiyi ölçmek için gence doğru döndü. Genç yere bakıyordu. Yaşlı adamdan yana hiç dönmedi. Onu ciddiye almamış mıydı yoksa gerçekten yarı ölü müydü belli olmuyordu. Ani bir hareketle kafasını kaldırıp tüm vücuduyla yaşlı adama döndü. Hızlı bir söyleyişle "dayı, sen hiç sevdin mi" …

GM Discovery Eduroam Bağlantısı

General Mobile Discovery Kitkat sürümüne geçtikten sonra eduroam bağlantısını kuramadım. İnternette aradım ve donanımhaber forumda konuyla ilgili bir mesaj buldum. Çok kısa yazılan mesajı burada resimli bir şekilde açıklamak istiyorum.

Öncelikle Sistem Ayarları'ndan Kablosuz'a giriyoruz. Orada altta duran +'ya basıyoruz. Bu yeni ağ oluştur demek.

Ağ SSID yazan yere "eduroam" yazıyoruz. Hemen altında Güvenlik seçeneğini 802.1xEAP diye değiştiriyoruz. Kullanıcı adı ve şifremizi giriyoruz.Ardından Gelişmiş Seçenekleri Göster kutucuğunu işaretliyoruz. Altındaki EAP metod seçeneğini TTLS onun altındaki Faz 2 doğrulaması'nı da PAP diye değiştiriyoruz.Hepsi bu kadar. Kaydet dedikten sonra eduroam'a rahatlıkla bağlanabilirsiniz.