Eliaçık'ın Eli Açık Kaldı

Geçenlerde cep telefonuyla çekilen bir videoda, birinin "sahtekar başbakan" diye, metroda nara attığını izledim. İlgimi çeken şu oldu: Adam önce çok kısık bir sesle "sahtekar başbakan" dedi. İki üç defa öyle söyledikten sonra sesini arttırdı. Nihayet bağırmaya başladı. 

Geçen zamanlar içinde gördüğüm kadarıyla birçok gelişme böyle oluyor. Birileri önce ürkek ürkek bir şeyler söylüyor. Halkın tepkisine baktıktan sonra da bunu bağırmaya başlıyorlar. Aslında ilk başlarda söyledikleri, kendileri için de teoriyken, aykırı ses duymayınca kendileri de buna inanıyor. 

Eliaçık, öyle sanıyorum ki kendi dünyasında, kendini devleştirmiş biri. Kişisel sitesinden anladığım kadarıyla pek okumamış. İlahiyatı bile terk etmiş. Bir şeyler görmüş, inanmış, savunmuş ve çevresinde birkaç tane kendisi gibi oluşunca da kendini bir şey sanmış. 

Eliaçık'la başlayan paragrafın başında "sanıyorum" dedim ya, gerçekten sanıyorum. Adamı tanımıyorum, bu yazıyı yazacağım diye de araştıramazdım. Zaten kalkıp burada onu anlatacak değilim. "Zeki imam hatipler ateist olur" diyen biriyle uğraşacak zamanım da yok zaten. 

Düşünebiliyor musunuz? "Zeki olanlar ateist olur!" Şöyle bir baksak, bu kadar imam hatipli içinden kaç tane ateist çıkmış olabilir? Belki hiç! Peki bunların hepsi gerizekalı mı? Demem o ki alim olan lafını ölçüp de konuşur, ağzına geldiği gibi konuşana cahil derler. 

İşte bu zat, Gezi Parkı meselesinde yine karşımıza çıktı. Avanesini de etrafına alıp parkta namaz kılan Eliaçık, kimin tarafında olduğunun, ne yaptığının farkında olmadan naralar savurdu. Geçmişte BDP'nin düzenlediği panele katılıp iyi bir şey yaptığını sandığı gibi, şimdi de başörtü düşmanlarının safında, halka karşı direnişe geçti. 

Attığı yalan twiti (münafıklık alametidir) hiç saymayarak söylüyorum: Böyle bir eyleme katılmak, hiçbir şekilde İslam'la bağdaştırılmazdı. Eliaçık acaba bunu bilmiyor muydu? Umarım bilmiyordur, cahil der geçeriz. Fakat eğer biliyorsa; o zaman ipi başkalarının elinde der, fiyat biçeriz. 

"Sen dinlerine uymadıkça, ne Yahudiler ve ne de Hıristiyanlar asla senden razı olmazlar." (2/120) Der Allah. Gezidekiler Yahudi ve Hristiyandı demiyorum. Hadi diyelim ilk başta Yahudi ve Hristiyanların oyunu olduğunu anlamadın. Peki sen bilmiyor muydun onların Müslüman düşmanı olduğunu? CHP'nin tarihini de mi bilmiyorsun? Onlar değil miydi yıllarca çocuklarımıza "Muhammed peygamber olduğunu iddia" etti diye ders kitapları okutan? Onlar  değil miydi ezanı Türkçe okutan? Senin, İslam'a, "Ya Allah Bismillah" diyen bir başbakana olan kinlerinden kudurmak üzere olan bir topluluğun içinde ne işin vardı? 

Onları da geçtim de hiç utanmadın mı millete "gelin kandil kutlayacağız" derken? Kalk kandil şirktir de, sonra popülizm uğruna millete simit dağıt. Bu kadar mı ilkesizsin? Bu kadar mı makyavelistsin? Nerede bir muhalif ses duysan içlerine koşarak nereye varacağını düşünüyorsun? 

Adamsan, kendin ol. Özüne dön. İlkelerini belirle de millet peşinden gelsin. Değilsen hiç uğraşma, ayyaşların içinde ancak pislik kokarsın. 

Yorumlar

 1. Ağzına sağlık kardeşim, yüreğine selam olsun...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim abla, aleyküm selam olsun... :)

   Sil
 2. Kardeş kalemine sağlık. Ne güzel yazmışsın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim, o sizin güzel bakışınız.

   Sil

Yorum Gönder

Yeter ki hakaret içermesin...

Bu blogdaki popüler yayınlar

Yeşil Göz Kırmızı Tokat

Grub Kurtarma

Üzüntü Giderme Aracı

GM Discovery Eduroam Bağlantısı

Çay mı Şerbet mi

Bakış Açısı

Öğretme(n)