Ana içeriğe atla

Leyla Güldü

Leyla güldü. Mecnun'a gülüyordu. Mecnun da Leyla'ya. Bundan neden ben pay aldım?

Söylesene neden Leyla'nın gülüşünde sen güldün, yüzünde sen parladın? Neden Sedef utanırken sen utandın? Neden Şirin mahzun bakarken sen bana küstün?

Söylesene neden resimler sen oluyorsun? Ne oldu da yastıklar sen kokuyorsun? Nasıl oluyor bilgisayarımın pikselleri sen doluyorsun? Söyler misin neden her yanımı sen kuşatıyorsun?

Kitaplığımdaki kitapların isimleri değişti biliyor musun? Hoparlörüm artık bir farklı ses çıkarıyor. Koltuğum daha bir sert oldu. Başım mı küçüldü, yastığım mı büyüdü bilmiyorum; ama artık o yastık bana fazla geliyor. Klavyemin tuşlarına yetmiyor on parmağım, on tane daha istiyor.

Biliyor musun fıstıklar kabuklarından ayrılmıyor, bisküvilerim bitmiyor, lokumların boynu bükülmüş, demliğin dibi görünmüyor. Su içmek için bardak kullanmıyorum, musluk bana yetiyor. Çok mu hafifledim acaba? Teraziye ne olduysa artık beni tartmıyor.

O değil de gece lambam bile artık yanmıyor. Bana mı küstü yoksa ben mi onu çekemiyorum bilmiyorum; orada öylece duruyor.

Elbiselerim kirlenmiyor artık. Neden biliyor musun? Çünkü uzanıp seni düşünürken kıpırdamıyorum ve inan bana seni düşünmekten daha çok sadece seni özlüyorum.

Sana son bir soru: Sakalımın böyle uzamasıyla senin bir ilgin var mı? Ben farkına varmadan kalbime sultan mı oldun? Hadi ona tamam diyeyim, hangi ara beynime hükümdar oldun?

Yorumlar

 1. Yanıtlar
  1. Belki de o senin hoş bakışındır :)

   Sil
 2. Bilemiyorum, ama az önce tekrar okudum yine aynı fikirdeyim, sanırım sonraki günlerde okuduğumda da fikrim değişmeyecek :)

  Ne hoş bir yazı olmuş...

  Teşekkürler kardeşim, selamlar, Allah'a emanetsiniz ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim abla. Siz de Allah'a emanet olun. :)

   Sil
  2. :)))) Okul ne alemde bu arada?

   Sil
  3. Okul bitti bu arada :)

   Sil
  4. Hayırlısı olsun çok sevindim :)
   Diplomanın fotosunu isterimmm :)
   Ne olcan sen şimdi bakim? Okulda bittiğine göre ;)

   Sil
  5. Allah razı olsun. Alınca gönderirim inşallah. :)
   Mezun olucam.

   Sil
  6. Hımmm anladım :) Mezun ol ama, sakın başka bir şey olma :)

   Sil
 3. Bende çok beyendim,herkes gülsün inşallah.Antep fıstıklrı bile gülmüş :) Allah'a emanet olun kardeşim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin. :) Siz de Allah'a emanet olun.

   Sil

Yorum Gönder

Yeter ki hakaret içermesin...

Bu blogdaki popüler yayınlar

Allahım sen konuyu biliyorsun, Amin!

Kimi zaman sosyal paylaşım sitelerinde bu cümleye rastlıyoruz. Genel itibariyle şaka olsun diye söylenen bu söz bence son derece tehlikeli ve üzerinde düşünülmesi gereken bir sözdür.

İnsanı yoktan var eden, insanın sahip olduğu her şeyi kendisine veren Allah'tır. İnsan dünyaya gelince bunun farkında olmadan başlar hayata. Yanında anne ve babası vardır ve çocuk olduğu sürece ona her gerekeni onlar verir. Çocuk Allah'ın verdikleri konusunda bir şey görmeden büyümektedir. Bu bilinçle büyüyen çocuk bir yetişkin olduğunda da kendi ihtiyaçlarını kendi karşılamak zorunda olduğunu görmekte ve herhangi bir konumda Allah'ın verdiği bir şeyi gözüyle görmemektedir.

Hayatın yüzlerinden biri olan maddi yüz bunu gösteriyor. Kim çalışırsa elde eder. Bunun karşısında hayat içinde bir de manevi yön vardır ki herkesin bundan haberi yoktur. Bütün insanlar için çok önemli bir sorun olan bu manevi yön genelde dini duygular tarafından baskı altına alınır. Böylece insan, boşluk hissini bu duygula…

Sevmeyeni Sevmek

"Hayırdır evlat, neden bu kadar hüzünlü düşünüyorsun" diye sordu yaşlı adam. Genç, kendisinden beklenmeyecek bir özgüvenle, sesini de yükselterek: "Sen hiç seni sevmeyen birini sevdin mi dayı" diye yanıtladı yaşlı adamın sorusunu. Yaşlı adam bunu beklememiş olacak ki hemen cevap vermedi. Yanındaki gence yarım dönmüş, hiçbir şey söylemeden ona bakıyordu. Genç hayatı boş vermiş gibi olmasa bu bakışlardan korkabilirdi ama tavırları "ben zaten ölmüşüm" tarzındaydı. Kompartımandaki diğer dört kişi de susmuş, yaşlı adamın ağzından çıkacak kelimeleri bekliyorlardı. Yaşlı adam yerini düzeltti, kafasını pencereye doğru çevirerek "sevmiyorsa bırak gitsin" dedi. Sonra tepkiyi ölçmek için gence doğru döndü. Genç yere bakıyordu. Yaşlı adamdan yana hiç dönmedi. Onu ciddiye almamış mıydı yoksa gerçekten yarı ölü müydü belli olmuyordu. Ani bir hareketle kafasını kaldırıp tüm vücuduyla yaşlı adama döndü. Hızlı bir söyleyişle "dayı, sen hiç sevdin mi" …

GM Discovery Eduroam Bağlantısı

General Mobile Discovery Kitkat sürümüne geçtikten sonra eduroam bağlantısını kuramadım. İnternette aradım ve donanımhaber forumda konuyla ilgili bir mesaj buldum. Çok kısa yazılan mesajı burada resimli bir şekilde açıklamak istiyorum.

Öncelikle Sistem Ayarları'ndan Kablosuz'a giriyoruz. Orada altta duran +'ya basıyoruz. Bu yeni ağ oluştur demek.

Ağ SSID yazan yere "eduroam" yazıyoruz. Hemen altında Güvenlik seçeneğini 802.1xEAP diye değiştiriyoruz. Kullanıcı adı ve şifremizi giriyoruz.Ardından Gelişmiş Seçenekleri Göster kutucuğunu işaretliyoruz. Altındaki EAP metod seçeneğini TTLS onun altındaki Faz 2 doğrulaması'nı da PAP diye değiştiriyoruz.Hepsi bu kadar. Kaydet dedikten sonra eduroam'a rahatlıkla bağlanabilirsiniz.