O Da Bir Genç Kız

Güne katliam haberiyle başladık. İlk gördüğüm kanal 2200 kişinin şehadetini söyledi. Moral falan kalmadı, gün zehir oldu. Hani acının içinde değiliz ya, ne kadar kardeşlerimiz de olsalar üzülmekle, ağlamakla ve dua etmekle yetiniyoruz. Belki de üç-beş bedduayla.

Sonra internetten baktım haberlere. Kimileri 2500 kişi hayatını kaybetti diyordu. Rakam çok yüksekti. Düşünsenize, bir yakınımız öldüğünde günlerce şokunu atlatamıyoruz. Bu nasıl atlatılacaktı? Buna nasıl tahammül edilecekti?

Sonra başka haberler gördüm. Yananlar vardı. Baya baya yanmışlardı. Zalim sınır tanımamış, bazılarını diri diri yakmıştı. Ebediyyen yakılasıcalar kendi halkına bunu da reva görmüştü.

Fakat tüm bunlardan başka bir şey vardı. O da Biltaci'nin 17 yaşındaki kızıydı. Mutlaka vardır şehitlerin içinde 17 yaşında fidanlar ama bu başka olmuştu. Adı anılmış, resmi paylaşılmıştı ve her nedense bu hepsinden çok koymuştu.

On yedi yaşında bir genç kız... Ne kadar çok hayali olduğunu düşünebilir misiniz? Arkasında ağlayan bir delikanlının olabileceğini? Elbette düşünürsünüz ama hissedemezsiniz.

Böyle bir genç kızın aldığı son model akıllı telefonla oynaması gerekirdi. Ne bileyim, kulaklık takıp son ses müzik dinlemeliydi. Arkadaşlarıyla mesajlaşmalı, erkek arkadaşına tripler atmalıydı. Bir dolap dolusu elbisesi olduğu halde dışarı çıkacağı zaman giyecek bir şey bulamamalıydı. Ya da ayakkabısıyla çantası uyumlu değil diye ağlamalıydı.

Belki de en büyük derdi birinin onu herkesten çok sevmemesi olmalıydı. İşte ne bileyim, bildiğimiz genç kız olmalıydı.

Fakat o meydandaydı! Yaşıtlarına bir şeyler anlatmak istiyormuşçasına göğsünden ve sırtından kurşunlanacak kadar ortalardaydı. Oralardaydı, cesaretin doruklarındaydı.

Yorumlar

 1. Babasını da canlı yayında izledim cümle içerisin de geçirdi ''ölenlerin içinde benim de kızım vardı ama ...'' diye...

  Büyük imtihanlardan geçiyoruz tüm ümmet /hatta insanlık Allah yardımcıları/yardımcımız olsun...

  YanıtlaSil
 2. bir kıskacın içindeymiş gibiyim, televizyondan izliyorsun ama tek bir adım atamıyorsun, acıyı + çaresizliği içine atmanın utancı ve aşağılanmışlığıyla birlikte...

  YanıtlaSil
 3. :(( Sözün bittiği yer.
  Hayırlı günler kardeşim.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yeter ki hakaret içermesin...

Bu blogdaki popüler yayınlar

Yeşil Göz Kırmızı Tokat

Grub Kurtarma

Üzüntü Giderme Aracı

GM Discovery Eduroam Bağlantısı

Çay mı Şerbet mi

Bakış Açısı

Öğretme(n)