Ana içeriğe atla

Direnelim Zafere 1400 Yıl Kaldı

Bin dört yüz yıldır ölüyoruz, öldürülüyoruz. İslam bize izzet, şeref, namus, haya, ekmek, adalet, sevgi, saygı vs. ne kadar güzel şey varsa getirdi. Aradan kısa, çok kısa bir zaman geçti, biz hepsini elimizin tersiyle ittik, paraya ve paranın kullarına kul olduk. Hz. Peygamber'in güzel mirasını kendi hevesleri için kullananlara asker olduk.

Çoğumuzun sadece adını duyduğu bir ülkede daha önce adını hiç duymadığımız bir insan şehid edildi. Biz durmadık, tepkilerimiz parmaklarımızın ucuyla tüm dünyaya gösterdik. Kabul etmiyoruz, olmaz dedik. Kendi ülkemizdeki cemaatlerden bihaberken başka bir ülkedeki bir cemaate taziyelerimizi ilettik.

İsrail diye küçük bir oluşum geldi Filistin'i bizden aldı. Çeçenler yüz yıllardır savaşıyor. Irak'ın sokakları kırmızı asfaltla asfaltanıyor. Arakan diye Müslümanların yakıldığı bir yerin adını öğrendik. Suriye'de taş üstünde baş var artık. Bütün bunlar asırdaşlarımız. Bir de geçmişte olanlar var. Mekke bile ateşe tutulmuştu bir zamanlar.

Bin dört yüz yıldır dostlar. Bin dört yüz yıldır mükemmel bir dinin müntesipleri acı çekiyor. Hiç gülmedi yüzümüz, hiç! Dinimizde bir sorun olmasın? Bence var, bizzat dinimizde sorun var. Sakın yanlış anlamayın, İslam'da değil, bizim dinimizde sorun var. Paranın hükümdarlığını, saltanatı kabul eden uydurma dinimizde. İslam adı altında mazlumun kanını emen dinimizde.

Allah Peygamber'ine dinini tamamladım dedi. Peygamber ve sahabileri yapacaklarını yaptı. Bir süre adalet hakim oldu. Mazlumlar zalimlerden korkmaz oldu. Sonra ne mi oldu? MUHAMMED'İN DİNİNİ YAŞAMAK İSTEYEN HERKES MAZLUM OLDU. Neden?...

Gelmedi mi silkinmenin zamanı? Gelmedi mi acılara son vermenin zamanı? Okumanın, öğrenmenin, öğretmenin zamanı? Bize dayatılana değil, İslam'ın özüne ulaşmanın zamanı? Kur'anı anlamanın zamanı?

Gelmedi sanırım. Toprak kana doymadı çünkü. Biz de akıllanmadık zaten. Bir Abdülkadir Molla gitti, bin tanesi gelir şimdi. Bizim damarlarımız kan, kafirin depoları silah dolu. Dünya mı? "Bırak onların olsun." Zaten biz boşuna yaşıyoruz!

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Allahım sen konuyu biliyorsun, Amin!

Kimi zaman sosyal paylaşım sitelerinde bu cümleye rastlıyoruz. Genel itibariyle şaka olsun diye söylenen bu söz bence son derece tehlikeli ve üzerinde düşünülmesi gereken bir sözdür.

İnsanı yoktan var eden, insanın sahip olduğu her şeyi kendisine veren Allah'tır. İnsan dünyaya gelince bunun farkında olmadan başlar hayata. Yanında anne ve babası vardır ve çocuk olduğu sürece ona her gerekeni onlar verir. Çocuk Allah'ın verdikleri konusunda bir şey görmeden büyümektedir. Bu bilinçle büyüyen çocuk bir yetişkin olduğunda da kendi ihtiyaçlarını kendi karşılamak zorunda olduğunu görmekte ve herhangi bir konumda Allah'ın verdiği bir şeyi gözüyle görmemektedir.

Hayatın yüzlerinden biri olan maddi yüz bunu gösteriyor. Kim çalışırsa elde eder. Bunun karşısında hayat içinde bir de manevi yön vardır ki herkesin bundan haberi yoktur. Bütün insanlar için çok önemli bir sorun olan bu manevi yön genelde dini duygular tarafından baskı altına alınır. Böylece insan, boşluk hissini bu duygula…

Sevmeyeni Sevmek

"Hayırdır evlat, neden bu kadar hüzünlü düşünüyorsun" diye sordu yaşlı adam. Genç, kendisinden beklenmeyecek bir özgüvenle, sesini de yükselterek: "Sen hiç seni sevmeyen birini sevdin mi dayı" diye yanıtladı yaşlı adamın sorusunu. Yaşlı adam bunu beklememiş olacak ki hemen cevap vermedi. Yanındaki gence yarım dönmüş, hiçbir şey söylemeden ona bakıyordu. Genç hayatı boş vermiş gibi olmasa bu bakışlardan korkabilirdi ama tavırları "ben zaten ölmüşüm" tarzındaydı. Kompartımandaki diğer dört kişi de susmuş, yaşlı adamın ağzından çıkacak kelimeleri bekliyorlardı. Yaşlı adam yerini düzeltti, kafasını pencereye doğru çevirerek "sevmiyorsa bırak gitsin" dedi. Sonra tepkiyi ölçmek için gence doğru döndü. Genç yere bakıyordu. Yaşlı adamdan yana hiç dönmedi. Onu ciddiye almamış mıydı yoksa gerçekten yarı ölü müydü belli olmuyordu. Ani bir hareketle kafasını kaldırıp tüm vücuduyla yaşlı adama döndü. Hızlı bir söyleyişle "dayı, sen hiç sevdin mi" …

GM Discovery Eduroam Bağlantısı

General Mobile Discovery Kitkat sürümüne geçtikten sonra eduroam bağlantısını kuramadım. İnternette aradım ve donanımhaber forumda konuyla ilgili bir mesaj buldum. Çok kısa yazılan mesajı burada resimli bir şekilde açıklamak istiyorum.

Öncelikle Sistem Ayarları'ndan Kablosuz'a giriyoruz. Orada altta duran +'ya basıyoruz. Bu yeni ağ oluştur demek.

Ağ SSID yazan yere "eduroam" yazıyoruz. Hemen altında Güvenlik seçeneğini 802.1xEAP diye değiştiriyoruz. Kullanıcı adı ve şifremizi giriyoruz.Ardından Gelişmiş Seçenekleri Göster kutucuğunu işaretliyoruz. Altındaki EAP metod seçeneğini TTLS onun altındaki Faz 2 doğrulaması'nı da PAP diye değiştiriyoruz.Hepsi bu kadar. Kaydet dedikten sonra eduroam'a rahatlıkla bağlanabilirsiniz.