Müslümanın Seçimi

Sıradan bir insan kendine güvenebilir, babasına güvenebilir, annesine güvenebilir; oğlu mal veya makam sahibiyse oğluna da güvenebilir ama bilinçli bir Müslüman bunu yapamaz. Fatiha'da okuduğu üzere o sadece Allah'tan yardım ister ve iş dayanmaya geldiğinde sadece Allah'a dayanır, sadece ona güvenir.

Söz konusu seçim olduğunda, halktan oy isteyen bir Müslümanın durumu nedir peki? Orada da durumun değişmemesi gerekir. Tüm işlerinde Allah'tan isteyen, ona dayanan, ona güvenen Mümin, bu işte de Allah'a güvenmelidir. Çünkü Allah dilemezse Müslümana sadece boş avuçlar kalır.

Huneyn, bu konuyu anlamak için unutmamamız gereken bir başlıktır. Müslümanların tarihlerinde ilk defa çokluklarına güvendikleri bu savaş, Müslümanlar için yeryüzünün kendilerine dar geldiği belki de tek savaştır. Mute savaşında Müslümanlar üç bin kişiyle yüz bin kişiye karşı savaşmışlar, buna rağmen Huneyn savaşındaki gibi sarsılmamışlardır. Çünkü bu savaşta Müslümanlar Allah'a değil, kendilerine güvenmişlerdir. "Biz bu kadar çokken yenilmeyiz" demişlerdir.

Tarih, akıllı insanlar için alınacak ibretlerle doludur. Müslüman, aklını en çok kullanması gereken kişi olarak tarihi, özellikle de İslam tarihini iyi bilmeli, çıkarılması gereken tüm dersleri çıkarmalı, yapılmış hataları tekrarlamamalıdır.

Sözüm sana Müslüman kardeşim: Demokratik ağızların söylediklerini benimsememelisin. Seni aziz kılacak olan halkın sana verdiği oylar değil, Hakk'ın bin dört yüz yıl önce sana zaten vermiş olduğu izzettir.

"...halbuki izzet, Allah'ın, Resulünün ve Müminlerindir..."
(Münafikun 8)

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Yeşil Göz Kırmızı Tokat

Grub Kurtarma

Üzüntü Giderme Aracı

GM Discovery Eduroam Bağlantısı

Çay mı Şerbet mi

Bakış Açısı

Öğretme(n)