İdamları Durdurabiliriz

İslam aleminin herhangi bir yerinde kötü bir şey olduğunda, şer güçlerden biri Müslüman kardeşlerimize zarar verdiğinde, hep aynı şey olur. Müslüman kardeşlerimiz, yüreklerinin yangınından twit atarlar, sokaklara çıkarlar, toplanıp küfrü kınarlar ve sonra otururlar.

Aslında Müslümanlar bundan fazlasının yapmak isterler. Hatta birçok kardeşimiz internet ortamında yazdıklarıyla bunu dile getirirler. "Böyle oturup twit atmakla olmaz, haydi bir şeyler yapalım" derler. Fakat duadan başka ne yapabilirler ki?

Sahi ne yapabiliriz? Biliyorum dua edebiliriz; ediyoruz da. Fakat nedense bir şey olmuyor. Mutlaka dua fayda veriyor ama olan kötü olaylar olmaya devam ediyor. Peki ne yapacağız?

Şimdi dilerseniz yüzeysel bakmayı bırakıp derinlere inelim. Olayın sebebini bulmaya çalışalım ki bir çözüm arayabilelim.

Küfrün Müslümanlara zulmetmesinin nedeni ne? Elbetti ki asıl mesele inanç. Demek ki şer güçlerinin rahatsız oldukları şey İslam. Buraya kadar doğru mu? Eğer doğruysa o zaman şunu sorarım: Eğer İslam kafiri Müslümana saldırtıyorsa ve Müslüman hep eziliyorsa büyük bir sorun yok mudur?

Değerli kardeşlerim, kafirin korkusu Müslüman değil İslam'dır. Kafir İslam'ın gücünü bildiğinden, onu Müslümana ulaştırmamanın çabasındadır. Çünkü kafir bilir ki İslam'ı yaşayan Müslüman, küfre boyun eğmeyecek, bununla da yetinmeyip onun zulmüne engel olacak kişidir. İşte şer güçlerinin asıl derdi budur.

Sadede gelirsek yapılacak olan bellidir. Silahı alıp Mısır'daki idamları durdurmaya koşmak beyhudedir. Yapılacak şey dünyada İslam'ın güneşini tekrar parlatmaktır. Yapılacak olan herkesin kendisinden başlayarak Kur'anı yaşamaya çalışmaya başlamasıdır. Yapılması gereken Müslümanın kemente sığmayacak kadar boynunu kuvvetlendirmesidir.

Yapılması gereken, hemen şu an Kur'anı eline alıp kafirin ödünün koptuğu o korkuyu ona yaşatmaktır.

Yorumlar

  1. Nitekim de durdurulmasının önü açılmış oldu caniler (idama bu kadar kolay izin çıkaranlar) geri adım attılar.İnsanlık (müslümanlar) birlik olursa bir şeylere dur diyebilirler bunu da inşaallah göreceğiz..Umarım çekilen bunca acı müslümanların birlik olmasına vesile olacaktır

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. İnşallah olacaktır, inşallah...

      Sil

Yorum Gönder

Yeter ki hakaret içermesin...

Bu blogdaki popüler yayınlar

Yeşil Göz Kırmızı Tokat

Grub Kurtarma

Üzüntü Giderme Aracı

GM Discovery Eduroam Bağlantısı

Çay mı Şerbet mi

Bakış Açısı

Öğretme(n)