Ana içeriğe atla

İdamları Durdurabiliriz

İslam aleminin herhangi bir yerinde kötü bir şey olduğunda, şer güçlerden biri Müslüman kardeşlerimize zarar verdiğinde, hep aynı şey olur. Müslüman kardeşlerimiz, yüreklerinin yangınından twit atarlar, sokaklara çıkarlar, toplanıp küfrü kınarlar ve sonra otururlar.

Aslında Müslümanlar bundan fazlasının yapmak isterler. Hatta birçok kardeşimiz internet ortamında yazdıklarıyla bunu dile getirirler. "Böyle oturup twit atmakla olmaz, haydi bir şeyler yapalım" derler. Fakat duadan başka ne yapabilirler ki?

Sahi ne yapabiliriz? Biliyorum dua edebiliriz; ediyoruz da. Fakat nedense bir şey olmuyor. Mutlaka dua fayda veriyor ama olan kötü olaylar olmaya devam ediyor. Peki ne yapacağız?

Şimdi dilerseniz yüzeysel bakmayı bırakıp derinlere inelim. Olayın sebebini bulmaya çalışalım ki bir çözüm arayabilelim.

Küfrün Müslümanlara zulmetmesinin nedeni ne? Elbetti ki asıl mesele inanç. Demek ki şer güçlerinin rahatsız oldukları şey İslam. Buraya kadar doğru mu? Eğer doğruysa o zaman şunu sorarım: Eğer İslam kafiri Müslümana saldırtıyorsa ve Müslüman hep eziliyorsa büyük bir sorun yok mudur?

Değerli kardeşlerim, kafirin korkusu Müslüman değil İslam'dır. Kafir İslam'ın gücünü bildiğinden, onu Müslümana ulaştırmamanın çabasındadır. Çünkü kafir bilir ki İslam'ı yaşayan Müslüman, küfre boyun eğmeyecek, bununla da yetinmeyip onun zulmüne engel olacak kişidir. İşte şer güçlerinin asıl derdi budur.

Sadede gelirsek yapılacak olan bellidir. Silahı alıp Mısır'daki idamları durdurmaya koşmak beyhudedir. Yapılacak şey dünyada İslam'ın güneşini tekrar parlatmaktır. Yapılacak olan herkesin kendisinden başlayarak Kur'anı yaşamaya çalışmaya başlamasıdır. Yapılması gereken Müslümanın kemente sığmayacak kadar boynunu kuvvetlendirmesidir.

Yapılması gereken, hemen şu an Kur'anı eline alıp kafirin ödünün koptuğu o korkuyu ona yaşatmaktır.

Yorumlar

  1. Nitekim de durdurulmasının önü açılmış oldu caniler (idama bu kadar kolay izin çıkaranlar) geri adım attılar.İnsanlık (müslümanlar) birlik olursa bir şeylere dur diyebilirler bunu da inşaallah göreceğiz..Umarım çekilen bunca acı müslümanların birlik olmasına vesile olacaktır

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. İnşallah olacaktır, inşallah...

      Sil

Yorum Gönder

Yeter ki hakaret içermesin...

Bu blogdaki popüler yayınlar

Allahım sen konuyu biliyorsun, Amin!

Kimi zaman sosyal paylaşım sitelerinde bu cümleye rastlıyoruz. Genel itibariyle şaka olsun diye söylenen bu söz bence son derece tehlikeli ve üzerinde düşünülmesi gereken bir sözdür.

İnsanı yoktan var eden, insanın sahip olduğu her şeyi kendisine veren Allah'tır. İnsan dünyaya gelince bunun farkında olmadan başlar hayata. Yanında anne ve babası vardır ve çocuk olduğu sürece ona her gerekeni onlar verir. Çocuk Allah'ın verdikleri konusunda bir şey görmeden büyümektedir. Bu bilinçle büyüyen çocuk bir yetişkin olduğunda da kendi ihtiyaçlarını kendi karşılamak zorunda olduğunu görmekte ve herhangi bir konumda Allah'ın verdiği bir şeyi gözüyle görmemektedir.

Hayatın yüzlerinden biri olan maddi yüz bunu gösteriyor. Kim çalışırsa elde eder. Bunun karşısında hayat içinde bir de manevi yön vardır ki herkesin bundan haberi yoktur. Bütün insanlar için çok önemli bir sorun olan bu manevi yön genelde dini duygular tarafından baskı altına alınır. Böylece insan, boşluk hissini bu duygula…

Sevmeyeni Sevmek

"Hayırdır evlat, neden bu kadar hüzünlü düşünüyorsun" diye sordu yaşlı adam. Genç, kendisinden beklenmeyecek bir özgüvenle, sesini de yükselterek: "Sen hiç seni sevmeyen birini sevdin mi dayı" diye yanıtladı yaşlı adamın sorusunu. Yaşlı adam bunu beklememiş olacak ki hemen cevap vermedi. Yanındaki gence yarım dönmüş, hiçbir şey söylemeden ona bakıyordu. Genç hayatı boş vermiş gibi olmasa bu bakışlardan korkabilirdi ama tavırları "ben zaten ölmüşüm" tarzındaydı. Kompartımandaki diğer dört kişi de susmuş, yaşlı adamın ağzından çıkacak kelimeleri bekliyorlardı. Yaşlı adam yerini düzeltti, kafasını pencereye doğru çevirerek "sevmiyorsa bırak gitsin" dedi. Sonra tepkiyi ölçmek için gence doğru döndü. Genç yere bakıyordu. Yaşlı adamdan yana hiç dönmedi. Onu ciddiye almamış mıydı yoksa gerçekten yarı ölü müydü belli olmuyordu. Ani bir hareketle kafasını kaldırıp tüm vücuduyla yaşlı adama döndü. Hızlı bir söyleyişle "dayı, sen hiç sevdin mi" …

GM Discovery Eduroam Bağlantısı

General Mobile Discovery Kitkat sürümüne geçtikten sonra eduroam bağlantısını kuramadım. İnternette aradım ve donanımhaber forumda konuyla ilgili bir mesaj buldum. Çok kısa yazılan mesajı burada resimli bir şekilde açıklamak istiyorum.

Öncelikle Sistem Ayarları'ndan Kablosuz'a giriyoruz. Orada altta duran +'ya basıyoruz. Bu yeni ağ oluştur demek.

Ağ SSID yazan yere "eduroam" yazıyoruz. Hemen altında Güvenlik seçeneğini 802.1xEAP diye değiştiriyoruz. Kullanıcı adı ve şifremizi giriyoruz.Ardından Gelişmiş Seçenekleri Göster kutucuğunu işaretliyoruz. Altındaki EAP metod seçeneğini TTLS onun altındaki Faz 2 doğrulaması'nı da PAP diye değiştiriyoruz.Hepsi bu kadar. Kaydet dedikten sonra eduroam'a rahatlıkla bağlanabilirsiniz.