Coca Cola Müslümanmış

İlluminati diye bir şeyin varlığından bahsediyorlar. Buna göre İlluminati gizli bir tarikat mı örgüt mü öyle bir şey. Bunlar, görsel yayınları kullanıp insanların bilinçaltına bir şeyler yüklüyorlar. Herhangi bir filmin herhangi bir sahnesinde, arka planda bir resim, bir yazı vb. duruyor; bu yazı seyirciye sezdirilmeden onun bilinçaltına işleniyor.

Bu konuda çok fazla belge olunca buna yok diyemiyorum elbette. Fakat bunun varlığı bizim bazı uyanıkların hayal gücüne öyle bir katkıda bulunmuş ki, çok acayip şeyler üretmişler.

Coca Cola'da "La Muhammed La Mekke" yazdığı saçmalığını duymayan yok herhalde. Basit bir marka ismini, ters tutup aynaya çevirerek farklı bir anlam çıkarmaya çalışmanın manyaklık olmadığını söyleyebilir miyiz? Hem zaten tüm zorlamalara rağmen denilen şey çıkmıyor. Ters tutup aynadan bakınca kesinlikle Arapça bir yazı görünmüyor, hadi görünüyor desek bile orada "La" değil, "le" yazıyor. Eğer yanlış bilmiyorsam "le" Arapçada tekit veya yemin için kullanılıyor. Yani dedikleri saçmalık doğru olsa bile aslında Coca Cola şirketi Müslüman ve bir çeşit "ille de Mekke, ille de Muhammed" diyorlar.

Bu saçmalıklardan bir başkasını da ben Gökçe'nin bir parçası hakkında okumuştum. Sanatçı bu parçayla güya illuminatiye hizmet ediyor. Şarkı tersten dinlenince, bir takım sapık mesajlar veriyor. Hayal gücüne bakın! Zavallı sanatçı "tuttu fırlattı kalbimi" derken, aslında ters olarak bilmem ne diyormuş.

İnsan hayret ediyor. Sıradan bir şarkıyı neden tersten dinler ki bir insan? Yok ben sıradan bir insana demiyorum, illuminatiyle mücadele veren kişilere diyorum. Hangi mantıkla şarkıyı ters çaldınız? Hadi diyelim dediğiniz doğru, bu ne işe yarayacak? Kim o şarkıyı neden, nasıl ters dinleyecek de o mesajdan etkilenecek?

Bütün bunlar hep ezikliğimizin, durduğumuz yerde batıyı Tanrı görmemizin sonucu. Öyle cahiliz ki, onların her istediklerini yapabildiklerini, kedinin fareyle oynadığı gibi bizimle oynadıklarını sanıyoruz.

Olmayan şeylerden korkarsak, onlar olanlarla bizi kafa üstü topaç gibi döndürür.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Yeşil Göz Kırmızı Tokat

Grub Kurtarma

Üzüntü Giderme Aracı

GM Discovery Eduroam Bağlantısı

Çay mı Şerbet mi

Bakış Açısı

Öğretme(n)