Ana içeriğe atla

Coca Cola Müslümanmış

İlluminati diye bir şeyin varlığından bahsediyorlar. Buna göre İlluminati gizli bir tarikat mı örgüt mü öyle bir şey. Bunlar, görsel yayınları kullanıp insanların bilinçaltına bir şeyler yüklüyorlar. Herhangi bir filmin herhangi bir sahnesinde, arka planda bir resim, bir yazı vb. duruyor; bu yazı seyirciye sezdirilmeden onun bilinçaltına işleniyor.

Bu konuda çok fazla belge olunca buna yok diyemiyorum elbette. Fakat bunun varlığı bizim bazı uyanıkların hayal gücüne öyle bir katkıda bulunmuş ki, çok acayip şeyler üretmişler.

Coca Cola'da "La Muhammed La Mekke" yazdığı saçmalığını duymayan yok herhalde. Basit bir marka ismini, ters tutup aynaya çevirerek farklı bir anlam çıkarmaya çalışmanın manyaklık olmadığını söyleyebilir miyiz? Hem zaten tüm zorlamalara rağmen denilen şey çıkmıyor. Ters tutup aynadan bakınca kesinlikle Arapça bir yazı görünmüyor, hadi görünüyor desek bile orada "La" değil, "le" yazıyor. Eğer yanlış bilmiyorsam "le" Arapçada tekit veya yemin için kullanılıyor. Yani dedikleri saçmalık doğru olsa bile aslında Coca Cola şirketi Müslüman ve bir çeşit "ille de Mekke, ille de Muhammed" diyorlar.

Bu saçmalıklardan bir başkasını da ben Gökçe'nin bir parçası hakkında okumuştum. Sanatçı bu parçayla güya illuminatiye hizmet ediyor. Şarkı tersten dinlenince, bir takım sapık mesajlar veriyor. Hayal gücüne bakın! Zavallı sanatçı "tuttu fırlattı kalbimi" derken, aslında ters olarak bilmem ne diyormuş.

İnsan hayret ediyor. Sıradan bir şarkıyı neden tersten dinler ki bir insan? Yok ben sıradan bir insana demiyorum, illuminatiyle mücadele veren kişilere diyorum. Hangi mantıkla şarkıyı ters çaldınız? Hadi diyelim dediğiniz doğru, bu ne işe yarayacak? Kim o şarkıyı neden, nasıl ters dinleyecek de o mesajdan etkilenecek?

Bütün bunlar hep ezikliğimizin, durduğumuz yerde batıyı Tanrı görmemizin sonucu. Öyle cahiliz ki, onların her istediklerini yapabildiklerini, kedinin fareyle oynadığı gibi bizimle oynadıklarını sanıyoruz.

Olmayan şeylerden korkarsak, onlar olanlarla bizi kafa üstü topaç gibi döndürür.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Allahım sen konuyu biliyorsun, Amin!

Kimi zaman sosyal paylaşım sitelerinde bu cümleye rastlıyoruz. Genel itibariyle şaka olsun diye söylenen bu söz bence son derece tehlikeli ve üzerinde düşünülmesi gereken bir sözdür.

İnsanı yoktan var eden, insanın sahip olduğu her şeyi kendisine veren Allah'tır. İnsan dünyaya gelince bunun farkında olmadan başlar hayata. Yanında anne ve babası vardır ve çocuk olduğu sürece ona her gerekeni onlar verir. Çocuk Allah'ın verdikleri konusunda bir şey görmeden büyümektedir. Bu bilinçle büyüyen çocuk bir yetişkin olduğunda da kendi ihtiyaçlarını kendi karşılamak zorunda olduğunu görmekte ve herhangi bir konumda Allah'ın verdiği bir şeyi gözüyle görmemektedir.

Hayatın yüzlerinden biri olan maddi yüz bunu gösteriyor. Kim çalışırsa elde eder. Bunun karşısında hayat içinde bir de manevi yön vardır ki herkesin bundan haberi yoktur. Bütün insanlar için çok önemli bir sorun olan bu manevi yön genelde dini duygular tarafından baskı altına alınır. Böylece insan, boşluk hissini bu duygula…

Sevmeyeni Sevmek

"Hayırdır evlat, neden bu kadar hüzünlü düşünüyorsun" diye sordu yaşlı adam. Genç, kendisinden beklenmeyecek bir özgüvenle, sesini de yükselterek: "Sen hiç seni sevmeyen birini sevdin mi dayı" diye yanıtladı yaşlı adamın sorusunu. Yaşlı adam bunu beklememiş olacak ki hemen cevap vermedi. Yanındaki gence yarım dönmüş, hiçbir şey söylemeden ona bakıyordu. Genç hayatı boş vermiş gibi olmasa bu bakışlardan korkabilirdi ama tavırları "ben zaten ölmüşüm" tarzındaydı. Kompartımandaki diğer dört kişi de susmuş, yaşlı adamın ağzından çıkacak kelimeleri bekliyorlardı. Yaşlı adam yerini düzeltti, kafasını pencereye doğru çevirerek "sevmiyorsa bırak gitsin" dedi. Sonra tepkiyi ölçmek için gence doğru döndü. Genç yere bakıyordu. Yaşlı adamdan yana hiç dönmedi. Onu ciddiye almamış mıydı yoksa gerçekten yarı ölü müydü belli olmuyordu. Ani bir hareketle kafasını kaldırıp tüm vücuduyla yaşlı adama döndü. Hızlı bir söyleyişle "dayı, sen hiç sevdin mi" …

GM Discovery Eduroam Bağlantısı

General Mobile Discovery Kitkat sürümüne geçtikten sonra eduroam bağlantısını kuramadım. İnternette aradım ve donanımhaber forumda konuyla ilgili bir mesaj buldum. Çok kısa yazılan mesajı burada resimli bir şekilde açıklamak istiyorum.

Öncelikle Sistem Ayarları'ndan Kablosuz'a giriyoruz. Orada altta duran +'ya basıyoruz. Bu yeni ağ oluştur demek.

Ağ SSID yazan yere "eduroam" yazıyoruz. Hemen altında Güvenlik seçeneğini 802.1xEAP diye değiştiriyoruz. Kullanıcı adı ve şifremizi giriyoruz.Ardından Gelişmiş Seçenekleri Göster kutucuğunu işaretliyoruz. Altındaki EAP metod seçeneğini TTLS onun altındaki Faz 2 doğrulaması'nı da PAP diye değiştiriyoruz.Hepsi bu kadar. Kaydet dedikten sonra eduroam'a rahatlıkla bağlanabilirsiniz.