Ana içeriğe atla

Bana Gelen Çiçek

Telefonum çaldı, arayan memurumuzdu. "Hocam size bir hediye geldi." dedi. "Ben kendime sandım ama hüsrana uğradım, bugün doğum gününüz mü?" diye ekledi. Çok şaşırdım. Ne hediyesi olabilirdi ki? Alışveriş yaptığım sitelerden biri bana kıytırık bir şey göndermiş olmalıydı. Ya da bir yanlış anlaşılmaydı.

Az sonra odanın kapısı çalındı. Kapıda bir adam, elinde bir çiçek!... Çiçek mi? Çiçek mi dedim ben? Bana gelen bir çiçek!...

Ağzım açık kalmıştı. Ne yapacağımı bilemedim. Adam çiçeği elime tutuşturdu ve gitti. Ben hala yanlış anlaşılmadır diye çiçeğin kimden geldiğini anlamaya çalışıyordum. Açıkçası o an, yaşadığım anların gerçek olup olmadığını ayırt etmeye çalışmakla meşguldüm.

Küçük bir saksının içinde, uzun, iri pembe yapraklı, çok güzel kokan bir çiçek gelmişti bana. Saksının etrafı mor bir kağıtla kaplanmıştı. Sanırım güzel kokan o kağıttı.

Çiçeği sehpaya koydum. Üzerindeki kağıdı aldım, tekrar tekrar okudum.

Çiçek karşımda durduğu halde bilgisayarın başına oturdum. Kalbimin olduğu kısmın ağrısı geçmeden duygularımı yazmalıydım. Ne mi hissediyordum. Bu satırları yazmadan önce birkaç dakika saçma sapan güldüm. Kelimenin tam anlamıyla şok yaşıyordum. Çok uzun zamandır bu kadar şaşırdığımı hatırlamıyorum. Resmen bir süre ne yaptığımı bilemedim, belki de çok saçma hareketler yapmışımdır. Allah'tan odada yalnızdım.

Sanırım başım dönüyor.

Daha fazla yazmak istemiyorum. Bir süre çiçeğimle bakışacağım. Son olarak notta ne yazdığını da söyleyeyim:

Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır. 

(Başarılı sayılmama sevindim.)

Yorumlar

 1. SA,Yusuf,
  anneler gununun en cok satan cicegi,Orchid Phalaenopsis... gecen hafta ben de kendime aynisindan almistim.

  Anneler basarili olsa da olmasa da daima cocuklarinin arkasindadir...

  .Yeni isiniz hayirli olsun.enson yazilarinizda hala universite okuyordunuz ne zaman bitti de ise girdiniz... yillar ne cabuk geciyor...Hayirli olsun Basarilarinizin devami dilerim...Bir Sessiz okuyucu, yorumcu...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aleyküm selam. Çok teşekkür ederim, Allah razı olsun.

   Çabuk geçiyor gerçekten de...

   Sil
 2. Orkide pek guzelmis te annen mi yollamis esin mi? Benim yollamadigim kesinde 😆
  Nasilsin? İyimisin?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eşim yollamış abla, annem çok uzakta.

   Çok teşekkür ederim, iyiyim şükür, sen nasılsın?

   Sil
  2. Cok sukur iyiyim ;)
   Sevindim iyi olmana arayi uzatinca cok seyler kacirdigimin farkindayim, biraz dolastim sayfanda yazilarina baktim yorumlarina baktim duygulandim ve farkettim ki ablasi tam bir yil once yorum birakmisim sayfana 😳 yeter ki gel bana senede bir gun gibi olmus 😃 esine selamlar Annemin ellerinde operim Allah a emanet olasin kardesim 😊 Soz bir dahaki yorumum 2016 da olmayacak 😳

   Sil
  3. Aleyküm selamlar. Sen de Allah'a emanet ol ablam. Aman iki seneye çıkmasın :)

   Sil

Yorum Gönder

Yeter ki hakaret içermesin...

Bu blogdaki popüler yayınlar

Allahım sen konuyu biliyorsun, Amin!

Kimi zaman sosyal paylaşım sitelerinde bu cümleye rastlıyoruz. Genel itibariyle şaka olsun diye söylenen bu söz bence son derece tehlikeli ve üzerinde düşünülmesi gereken bir sözdür.

İnsanı yoktan var eden, insanın sahip olduğu her şeyi kendisine veren Allah'tır. İnsan dünyaya gelince bunun farkında olmadan başlar hayata. Yanında anne ve babası vardır ve çocuk olduğu sürece ona her gerekeni onlar verir. Çocuk Allah'ın verdikleri konusunda bir şey görmeden büyümektedir. Bu bilinçle büyüyen çocuk bir yetişkin olduğunda da kendi ihtiyaçlarını kendi karşılamak zorunda olduğunu görmekte ve herhangi bir konumda Allah'ın verdiği bir şeyi gözüyle görmemektedir.

Hayatın yüzlerinden biri olan maddi yüz bunu gösteriyor. Kim çalışırsa elde eder. Bunun karşısında hayat içinde bir de manevi yön vardır ki herkesin bundan haberi yoktur. Bütün insanlar için çok önemli bir sorun olan bu manevi yön genelde dini duygular tarafından baskı altına alınır. Böylece insan, boşluk hissini bu duygula…

Sevmeyeni Sevmek

"Hayırdır evlat, neden bu kadar hüzünlü düşünüyorsun" diye sordu yaşlı adam. Genç, kendisinden beklenmeyecek bir özgüvenle, sesini de yükselterek: "Sen hiç seni sevmeyen birini sevdin mi dayı" diye yanıtladı yaşlı adamın sorusunu. Yaşlı adam bunu beklememiş olacak ki hemen cevap vermedi. Yanındaki gence yarım dönmüş, hiçbir şey söylemeden ona bakıyordu. Genç hayatı boş vermiş gibi olmasa bu bakışlardan korkabilirdi ama tavırları "ben zaten ölmüşüm" tarzındaydı. Kompartımandaki diğer dört kişi de susmuş, yaşlı adamın ağzından çıkacak kelimeleri bekliyorlardı. Yaşlı adam yerini düzeltti, kafasını pencereye doğru çevirerek "sevmiyorsa bırak gitsin" dedi. Sonra tepkiyi ölçmek için gence doğru döndü. Genç yere bakıyordu. Yaşlı adamdan yana hiç dönmedi. Onu ciddiye almamış mıydı yoksa gerçekten yarı ölü müydü belli olmuyordu. Ani bir hareketle kafasını kaldırıp tüm vücuduyla yaşlı adama döndü. Hızlı bir söyleyişle "dayı, sen hiç sevdin mi" …

GM Discovery Eduroam Bağlantısı

General Mobile Discovery Kitkat sürümüne geçtikten sonra eduroam bağlantısını kuramadım. İnternette aradım ve donanımhaber forumda konuyla ilgili bir mesaj buldum. Çok kısa yazılan mesajı burada resimli bir şekilde açıklamak istiyorum.

Öncelikle Sistem Ayarları'ndan Kablosuz'a giriyoruz. Orada altta duran +'ya basıyoruz. Bu yeni ağ oluştur demek.

Ağ SSID yazan yere "eduroam" yazıyoruz. Hemen altında Güvenlik seçeneğini 802.1xEAP diye değiştiriyoruz. Kullanıcı adı ve şifremizi giriyoruz.Ardından Gelişmiş Seçenekleri Göster kutucuğunu işaretliyoruz. Altındaki EAP metod seçeneğini TTLS onun altındaki Faz 2 doğrulaması'nı da PAP diye değiştiriyoruz.Hepsi bu kadar. Kaydet dedikten sonra eduroam'a rahatlıkla bağlanabilirsiniz.