Kütahya'dan Zafer Hava Limanına Nasıl Gidilir

Zafer Hava Limanı Kütahya sınırları içinde ama Kütahya, Afyon ve Uşak için ortak kullanılmak üzere tasarlanmış bölgesel bir hava limanı. Kütahya'nın Altıntaş ilçesine yakın, Kütahya merkeze yaklaşık 45 km uzaklıkta.

Bildiğim kadarıyla bu hava alanından sabah 7:00 civarında bir uçak kalkıyor ve gece 23:55'te bir uçak iniyor. Türkiye'nin herhangi bir bölgesine yapılan uçuşlar, bu uçaklarla İstanbul üzerinden aktarmalı olarak yapılıyor.

Kütahya'dan ayrılmak istediğinizde, sabah erken saatte servis ile merkezden hava alanına ulaşabiliyorsunuz. Kütahya'ya geldiğinizde de servis sizi Kütahya merkeze bırakıyor. Otogara uğrayıp Hilton Otelinin önüne kadar geziyor. (Kişi başı 8 TL)

Buraya kadar her şey normal. Fakat diyelim ki Kütahya'ya bir misafiriniz gelecek ve onu hava alanında karşılamak istiyorsunuz, bunu nasıl yapacaksınız? Gece gelecek uçak için şehirden servis kalktığını sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Servis sadece sabah gidiyor, gece uçak inince de geliyor. (Bu arada uçaktan inince çok oyalanmayın, sizi beklemeden gidebilir.)

Çözüm yok mu? Tabi ki var. Dediğim gibi hava limanı Altıntaş'a çok yakın ve hava alanının önünden Altıntaş otobüsleri geçiyor. Kütahya merkezden Altıntaş'a giden son otobüs saat 21:00'de. Siz tahmini olarak 22:00 gibi hava alanında olacaksınız. İki saat bomboş salonda bekleyeceksiniz ama yapacak bir şey yok.

Altıntaş otobüsleri eski otogarın karşısından kalkıyor. Eski otogarın oralarda sorarsanız gösterirler. Yol ücreti 7 lira ama hava limanının kapısına bırakılmak istiyorsanız 10 lira alıyorlar. Ya da 2 km yürümek zorunda kalıyorsunuz. Hava alanının kapısından içeriye kadar da baya yürüyeceksiniz ama ne yapalım, az yeyip kendinize araba alsaydınız.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Yeşil Göz Kırmızı Tokat

Grub Kurtarma

Üzüntü Giderme Aracı

GM Discovery Eduroam Bağlantısı

Çay mı Şerbet mi

Bakış Açısı

Öğretme(n)