Ana içeriğe atla

HakkımdaUludağ Üniversitesinde ÖYP'li araştırma görevlisiyim.
İslam Mezhepleri Tarihi ana bilim dalında yüksek lisans yapıyorum.


***

Evliyim.
Bir kız babasıyım.

***

Pasif olsam da Linuxseverim.

***

Blog yazmak insanın kendisiyle konuşması,
Onu okumak ise yazanın iç sesine kulak misafiri olmak gibidir.
Bir blog yazarı yazdıkları yüzünden her şekilde eleştirilebilir ama asla ayıplanamaz. 

***Yorumlar

 1. Yazıların okutuyor kendilerini. Sürekliliği sağlaman, daha doğrusu sürekliliği sürekli kılman dileğiyle...

  YanıtlaSil
 2. Ne güzel bir "hakkımda" yazısı olmuş:)

  Selametle.

  YanıtlaSil
 3. Hakkında:
  Çok merak ederim acaba bir blog yazarının hakkındakileri öğrenipte ne hissedeceklerini,yada onun hakkında bir bilgiye sahip olmadan önceki duygularıyla,hakkında bir şeyler öğrendikten sonraki duyguları değişecekmidir,yazılarını sevdiğin,beğendiğin,yorum bırakmaktan zevk aldığın bir bloggeri,ya kafanda canlandırdığın gibi çıkmazsa,atıyorum çok keskin zekaya sahip bir blogger vardır,yazıları muhteşemdir,fakat bir karşılaşırsın anam bu ne be,bütün bu yazıları bumu yazıyor derse nolacak...
  tabi sen ne güzel özgeçmiş gibi bir yazı yazmışsın,o ayrı,,,iyide olmuş,birde sürekli esrarengiz takılanlar var,bir gizem bir gizem sanırısn gizem özdilli kendileri,daha kadınmı,erkekmi,olduğunu bile gizleyen bloggerlar var,,,,yapın yapın havanıza hava katıyosunuz bence :)

  Sayende içimde birikenleri dışa vurdum,bana bu fırsatı veren hakkımda bölümüne teşekkürü bir borç bilirim :)

  buda böyle bir yorum olmuş olsun,ardımda kalan...

  YanıtlaSil
 4. Hmm gizem mizem dediniz de şimdi ben fotoğraflarımı da mı eklesem ne yapsam diyorum :)

  YanıtlaSil
 5. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  YanıtlaSil
 6. İsminiz de olmadığı için bunun bir anlamı olmuyor. :)

  YanıtlaSil
 7. ben gülecek birşey bulamıyorum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  YanıtlaSil
 8. Adınızı yazmalısınız bence. Gerçekten çok anlamsız.

  YanıtlaSil
 9. Tanıdım. Teşekkür ederim adınızı yazdığınız için.

  YanıtlaSil
 10. ben annen yaşındayım seni tebrik ediyorum evladım yazılarını okuyorum pkk sempatizanı arkadaşlarına söyle hepimiz müslümanız şiddeti önlemeye çalışsınlar akan müslüman kanı dış güçler bizi birbirimize kırdırmak istiyor.allah yardımcın olsun..

  YanıtlaSil
 11. Amin, cümlemizin. Allah razı olsun.

  YanıtlaSil
 12. "Düz lise" yerine " genel lise" mi yazsaydınız?

  YanıtlaSil
 13. Bilmem ki biz kendi aramızda ona düz lise diyoruz.

  YanıtlaSil
 14. İyi öyle diyorsan öyle yaz.Bu arada herşey için özür dilerim. (dglrdnda)

  YanıtlaSil
 15. Hakkımda bölümünü ilk defa okudum. Ama güzeldi hocam. =)

  YanıtlaSil
 16. Rabbim yar ve yardımcınız olsun.. Yolunuz açık olsun.. Rabbim gününüzü, ömrünüzü ve ebedinizi hayırlı kılsın..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin, cümlemizin inşallah. Allar razı olsun, teşekkür ederim dualarınız için.

   Sil
 17. Yusuf, ben Mehtap Almanyadan, ilk defa okudum blogunu. Okadar icten yaziyorsunki etkilenmemek elde degil. Ruhuma hitap ediyorsun. Seni tanimiyorum, ama okadar bensinki.. Insanin yaralari olur yazar, insanin yasadiklari olur yazar. Bos bir insan yazamaz. Duygu dolu olmalisin ve icinde neler beslemelisinki en sonunda bunlar cikiyor meydana ve ben okadar eminimki bunlar düsündüklerinin yasadiklarinin ve kalbinden gecenlerin sadece cok kücük bir kismi. Özellikle ilgimi ceken sey, Cayin yanindaki kitap. Kitap almanca ve ben cok merak ettim o kitabi senmi okuyorsun? Eger vaktin olurda geri yazarsan cok sevinirim. Allaha emanet ol.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel görüşleriniz için teşekkür ederim. Onlar tamamen sizin güzel bakışınızdan. Hayır ben Almanca bilmiyorum, resmi internetten indirdim. Resim hoşuma gitti ekledim.

   Siz de Allah'a emanet olun, teşekkür ederim.

   Sil

Yorum Gönder

Yeter ki hakaret içermesin...

Bu blogdaki popüler yayınlar

Allahım sen konuyu biliyorsun, Amin!

Kimi zaman sosyal paylaşım sitelerinde bu cümleye rastlıyoruz. Genel itibariyle şaka olsun diye söylenen bu söz bence son derece tehlikeli ve üzerinde düşünülmesi gereken bir sözdür.

İnsanı yoktan var eden, insanın sahip olduğu her şeyi kendisine veren Allah'tır. İnsan dünyaya gelince bunun farkında olmadan başlar hayata. Yanında anne ve babası vardır ve çocuk olduğu sürece ona her gerekeni onlar verir. Çocuk Allah'ın verdikleri konusunda bir şey görmeden büyümektedir. Bu bilinçle büyüyen çocuk bir yetişkin olduğunda da kendi ihtiyaçlarını kendi karşılamak zorunda olduğunu görmekte ve herhangi bir konumda Allah'ın verdiği bir şeyi gözüyle görmemektedir.

Hayatın yüzlerinden biri olan maddi yüz bunu gösteriyor. Kim çalışırsa elde eder. Bunun karşısında hayat içinde bir de manevi yön vardır ki herkesin bundan haberi yoktur. Bütün insanlar için çok önemli bir sorun olan bu manevi yön genelde dini duygular tarafından baskı altına alınır. Böylece insan, boşluk hissini bu duygula…

GM Discovery Eduroam Bağlantısı

General Mobile Discovery Kitkat sürümüne geçtikten sonra eduroam bağlantısını kuramadım. İnternette aradım ve donanımhaber forumda konuyla ilgili bir mesaj buldum. Çok kısa yazılan mesajı burada resimli bir şekilde açıklamak istiyorum.

Öncelikle Sistem Ayarları'ndan Kablosuz'a giriyoruz. Orada altta duran +'ya basıyoruz. Bu yeni ağ oluştur demek.

Ağ SSID yazan yere "eduroam" yazıyoruz. Hemen altında Güvenlik seçeneğini 802.1xEAP diye değiştiriyoruz. Kullanıcı adı ve şifremizi giriyoruz.Ardından Gelişmiş Seçenekleri Göster kutucuğunu işaretliyoruz. Altındaki EAP metod seçeneğini TTLS onun altındaki Faz 2 doğrulaması'nı da PAP diye değiştiriyoruz.Hepsi bu kadar. Kaydet dedikten sonra eduroam'a rahatlıkla bağlanabilirsiniz.


Sevmeyeni Sevmek

"Hayırdır evlat, neden bu kadar hüzünlü düşünüyorsun" diye sordu yaşlı adam. Genç, kendisinden beklenmeyecek bir özgüvenle, sesini de yükselterek: "Sen hiç seni sevmeyen birini sevdin mi dayı" diye yanıtladı yaşlı adamın sorusunu. Yaşlı adam bunu beklememiş olacak ki hemen cevap vermedi. Yanındaki gence yarım dönmüş, hiçbir şey söylemeden ona bakıyordu. Genç hayatı boş vermiş gibi olmasa bu bakışlardan korkabilirdi ama tavırları "ben zaten ölmüşüm" tarzındaydı. Kompartımandaki diğer dört kişi de susmuş, yaşlı adamın ağzından çıkacak kelimeleri bekliyorlardı. Yaşlı adam yerini düzeltti, kafasını pencereye doğru çevirerek "sevmiyorsa bırak gitsin" dedi. Sonra tepkiyi ölçmek için gence doğru döndü. Genç yere bakıyordu. Yaşlı adamdan yana hiç dönmedi. Onu ciddiye almamış mıydı yoksa gerçekten yarı ölü müydü belli olmuyordu. Ani bir hareketle kafasını kaldırıp tüm vücuduyla yaşlı adama döndü. Hızlı bir söyleyişle "dayı, sen hiç sevdin mi" …